۰
plusresetminus
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۰

ساخت هوش مصنوعی ویژه با توانایی برنامه‌نویسی

ایتنا- تحقیقات محققان خبر از آن می‌دهد که هوش مصنوعی در آینده‌ای نه‌چندان دور به یکی از ابزار اصلی کد نویسی تبدیل خواهد.
ساخت هوش مصنوعی ویژه با توانایی برنامه‌نویسی
تحقیقات محققان خبر از آن می‌دهد که فناوری هوش مصنوعی در آینده‌ای نه‌چندان دور به یکی از ابزار اصلی کد نویسی تبدیل خواهد.
 
به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی singularityhub، زمانی که سازمان OpenAI برای اولین بار مقاله‌ای را در رابطه با هوش مصنوعی برنامه‌نویس خود به نام  GPT-3 منتشر کرد با استقبال چندان خوبی مواجه نشد، زیرا توان این روبات در انجام این وظیفه بسیار محدود بود. اما زمانی که این کمپانی به برخی از کاربران منتخب اجازه استفاده از این سیستم را داد، بسیاری از افراد با توانایی بسیار زیاد آن آشنا شدند.
 
توسعه‌دهندگانی که از این هوش مصنوعی استفاده کردند آن را با توانایی‌هایی نظیر: استوری‌های کوتاه، اطلاعات درج شده در مطبوعات، مقالاتی درباره خود و یک موتور جست‌وجو معرفی کردند.
یکی از کشفیات بزرگ در رابطه با این هوش مصنوعی توانایی کدنویسی آن بود.
 
اگرچه شاید کشف توانایی کدنویسی GPT-3 اتفاقی بود، اما درواقع یک زمینه کاری کامل به توسعه الگوریتم‌های یادگیری ماشینی با توانایی کد نویسی اختصاص داده شده است.
این تحقیقات پیشرفت زیادی کرده‌اند و الگوریتم جدیدی در این رابطه به‌تازگی موفقیت زیادی کسب کرده است.
 
 هوش مصنوعی برنامه نویسی
 
این الگوریتم که MISIM نام دارد حاصل تلاش محققان اینتل، موسسه فناوری جورجیا، دانشگاه پنسیلوانیا و ام آی تی است.
این هوش مصنوعی با یادگیری حجم زیادی از کدهای موجود در وب می‌تواند زمینه کاری یک برنامه را تشخیص بدهد و نیز روش‌هایی را برای سریع و مؤثرتر شدن یک نرم‌افزار پیشنهاد دهد.
 
البته MISIM تنها هوش مصنوعی با توانایی ارائه پیشنهادهای بهبود و مقایسه شباهت‌ها نیست، اما اطلاعات عرضه شده توسط محققان حاکی از آن است که این هوش مصنوعی در انجام تسک‌ها در مقایسه با پیشرفته‌ترین رقبای خود 40 درصد سریع‌تر بوده است.
 
به‌صورت کلی، هوش مصنوعی در آینده‌ای نه‌چندان دور به یکی از دستیارهای مفید برنامه‌نویس‌ها تبدیل خواهد شد.
علاوه بر این، زمینه یاد شده می‌تواند منجر به ساخت ماشین‌هایی شود که می‌توانند کدهای ویژه خودشان را نوشته و آن را به نحوه احسن مورد استفاده قرار بدهند.
 
کد مطلب: 61876
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام