۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۴

مرورگرها بازار را به کروم واگذار کرده‌اند

ایتنا - بررسی‌های مؤسسه نت مارکت شیر نشان می‌دهد مرورگر اینترنتی کروم گوگل ۷۱ درصد از بازار مرورگرها را در کنترل خود دارد.
مرورگرها بازار را به کروم واگذار کرده‌اند


بررسی ماهانه نت مارکت شیر نشان می‌دهد در ماه جولای سهم مرورگر کروم به ۷۱ درصد افزایش یافته که نسبت به ماه قبل از آن یک درصد بیشتر شده است.

به گزارش ایتنا از مهر، سهم مرورگر اج نیز با افزایشی اندک از ۸.۰۷ درصد به ۸.۴۶ درصد رسیده است. البته این افزایش با توجه به تلاش‌های شدید مایکروسافت برای تحمیل مرورگر اج به کاربران ویندوز ناامیدکننده است.

سهم مرورگر اینترنتی فایرفاکس نیز از ۷.۵۸ درصد به ۷.۲۷ درصد نزول کرده است. در عین حال سهم مرورگر اینترنت اکسپلورر نیز از ۴.۵۳ درصد به ۵.۹۹ درصد افزایش یافته است.

همین بررسی حاکیست سهم سیستم عامل ویندوز ۱۰ از ۵۸.۹۳ درصد به ۵۹.۵۹ درصد افزایش یافته و سهم ویندوز ۷ نیز از ۲۳.۳۵ درصد به ۲۳.۱۱ درصد کاهش یافته است. سهم کلی ویندوز از بازار سیستم عامل‌ها از ۸۶.۶۹ درصد به ۸۷.۵۹ درصد رسیده است.

سیستم عامل مک نیز با نزول مواجه شده و سهم آن از ۹.۲۲ درصد به ۷.۰۸ درصد کاهش یافته است. در مقابل سهم لینوکس از ۳.۶۱ درصد به ۴.۷۳ درصد در ماه جولای افزایش یافته است.
کد مطلب: 61866
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام