d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - از سرعت‌های مختلف اینترنت چه انتظاری داشته باشیم؟
۱
۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۵

از سرعت‌های مختلف اینترنت چه انتظاری داشته باشیم؟

ایتنا - همه ما مفهوم اینترنت کند را درک کرده‌ایم، دانلودهایی که ساعت‌ها طول می‌کشد، تاخیر هنگام مشاهده فیلم‌های آنلاین و یا صفحاتی که لود شدنشان بسیار طولانی است.
از سرعت‌های مختلف اینترنت چه انتظاری داشته باشیم؟

هریک از ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی، سرعت‌های متفاوتی را برای سرویس‌هایشان پیشنهاد می‌کنند که هرکدام از این سرعت‌ها برای فعالیت‌هایی که توسط افراد انجام می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، همه ما مفهوم اینترنت کند را درک کرده‌ایم، دانلودهایی که ساعت‌ها طول می‌کشد، تاخیر هنگام مشاهده فیلم‌های آنلاین و یا صفحاتی که لود شدنشان بسیار طولانی است. برخی تصور می‌کنند مشکل از مرورگرشان است، یا اینکه دستگاهشان دچار مشکل شده و یا وب‌سایتی که به آن مراجعه کرده‌اند. در حالی که تمام این مشکلات می‌تواند به دلیل خدمات وای‌فای باشد.

سرعت ۱ تا ۳ مگابیت‌برثانیه: به اندازه کافی برای گشت‌وگذار در وب، چک کردن ایمیل، حضور در شبکه‌های اجتماعی، بازی‌های آنلاین (البته درصورتی که تاخیرهای گاه‌به‌گاه اذیتتان نمی‌کند) مناسب است. با این حال، چنین سرعتی برای پخش فیلم ایده‌آل نیست.

سرعت ۳ تا ۴ مگابیت‌برثانیه: حداقل سرعت برای پخش استاندارد ویدیو از سرویس‌هایی مانند نتفلیکس است. این سرعت ممکن است برای یک کاربر در خانه کافی باشد، اما با وجود تمام محتوای HD موجود در وب در حال حاضر، چنین سرعتی منجر به تاخیر و کاهش کیفیت هنگام مشاهده فیلم‌های ویدیویی می‌شود.

سرعت ۵ تا ۱۰ مگابیت‌برثانیه: حداقل سرعتی که نتفلیکس برای ویدیوهای HD  توصیه می‌کند، ۵ مگابیت برثانیه است و اگر بخواهید به‌طور همزمان دو سرویس HD را استفاده کنید، لازم است که این سرعت را دو برابر کنید. اگرچه این سرعت، پایه‌ سرویس‌های HD است، اما باز هم می‌تواند به بافر و کاهش کیفیت ویدیوها منجر شود، به‌خصوص اگر چندین ابزار متصل وجود داشته باشد.

سرعت ۱۰ تا ۲۰ مگابیت‌برثانیه: حداقل سرعت برای تجربه‌ای مداوم و قابل اعتماد از اینترنت است. اگر به‌طور مداوم مشغول دانلود فایل از وب و سرویس‌های ابری هستید، بهتر است حداقل چنین سرعت اینترنتی را دریافت کنید.

۲۰ مگابیت‌برثانیه و بالاتر: خانه‌هایی که چندین کامپیوتر و ابزار متصل به اینترنت، خدمات پخش فیلم، لوازم خانگی هوشمند و کاربران همزمان در آنها وجود دارد، باید حداقل یک سرویس ۲۰ مگابیتی را در نظر بگیرند.
کد مطلب: 61864
نام شما
آدرس ايميل شما


a
feedback
Iran, Islamic Republic of
اوایل که اینترنت در حال گسترش بود ، در بسیاری از شهرستان ها دسترسی به اینترنت مقدور نبود ، در آنزمان من یک اشتراک اینترنت از یکی از شرکت های فعال در تهران گرفتم ، البته نوع دسترسی هم بصورت دایال آپ بود ، جالب اینکه در آنزمان از چت روم های یاهو استفاده میکردیم و به تازگی وب کم هم وارد بازار شده بود ، معمولا ساعت ۱۲ شب به بعد از این اشتراک استفاده میکردیم ، با وجود اینکه ارتباط تلفنی از شهرستان با تهران بود و سرعت هم مطابق مودم های دایال آپ ، اما به راحتی از چت های صوتی و تصویری استفاده میکردیم ، اما حالا با این همه تنوع سرعت های بالا ، اغلب با بروز مشکلات سرعت روبرو هستیم! !
لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر