کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

حملات فیشینگ 21 ساعت تا تکمیل چرخه فرصت دارند

12 مرداد 1399 ساعت 13:45

ایتنا -برای تکمیل چرخه قربانیان هر حمله فیشینگ و سرقت اطلاعات از اشخاص مورد هدف به تنها ۲۱ ساعت زمان نیاز است.نتایج بررسی‌های امنیتی محققان شرکت‌های گوگل، پی.پال، سامسونگ و دانشگاه آریزونا نشان می‌دهد تکمیل هر حمله فیشینگ از آغاز تا پایان تنها 21 ساعت طول می‌کشد.

به گزارش ایتنا از فارس، تحلیل عملکرد بیش از ۲۲.۵ میلیون قربانی حملات فیشینگ و محتوای بیش از ۴۰۴ هزار صفحه مورد بازدید این افراد نشان می‌دهد که برای تکمیل چرخه قربانیان هر حمله فیشینگ و سرقت اطلاعات از اشخاص مورد هدف به تنها ۲۱ ساعت زمان نیاز است.

بر اساس همین پژوهش شناسایی هر حمله فیشینگ به طور متوسط به ۹ ساعت زمان نیاز دارد و بعد از شناسایی هر یک از این حملات به هفت ساعت اضافی زمان نیاز است تا بتوان به افراد قربانی هشدار داد و صفحات طراحی شده برای این حملات را خنثی کرد.

مهم‌ترین بخش خنثی کردن حملات فیشینگ مربوط به شناسایی و از دسترس خارج کردن سایت‌های عامل این حملات است که عدم مقابله موثر با آنها قربانیان حملات فیشینگ را بیشتر می‌کند. ۳۷.۷۳ درصد از قربانیان این حملات مربوط به بعد از شناسایی حملات فیشینگ هستند که با تسریع در اطلاع‌رسانی می‌توان از تعداد این افراد کاست.


کد مطلب: 61844

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/61844/حملات-فیشینگ-21-ساعت-تکمیل-چرخه-فرصت

ايتنا
  https://www.itna.ir