۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۶

اکانت‌های هواداران رییس جمهوری برزیل در فیس‌بوک مسدود می‌شوند

ایتنا - یک قاضی دادگاه عالی برزیل به فیس‌بوک دستور داد حسابهای هواداران بولسونارو در خارج از این کشور را که در انتشار اخبار نادرست دست داشته اند، مسدود کند.
اکانت‌های هواداران رییس جمهوری برزیل در فیس‌بوک مسدود می‌شوند

فیس‌بوک یک روز پس از این که توسط یک دادگاه برزیلی جریمه شد، اعلام کرد برخی از حساب‌هایی که تحت کنترل هواداران رییس جمهور برزیل قرار دارند را در سطح جهانی مسدود خواهد کرد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، یک قاضی دادگاه عالی برزیل به فیس‌بوک دستور داد حسابهای هواداران بولسونارو در خارج از این کشور را که در انتشار اخبار نادرست دست داشته اند، مسدود کند و فیس‌بوک را برای عدم اجرای این حکم بیش از ۳۶۷ هزار دلار جریمه و تهدید کرد اگر این شرکت شبکه اجتماعی همچنان به این حکم عمل نکند، جریمه روزانه خواهد شد.

سخنگوی فیس‌بوک اظهار کرد: این حکم آزادی بیان در خارج از قلمرو قضایی برزیل را تهدید می کند اما عنوان کرد که این شرکت با حکم مذکور موافقت کرده است.

وی گفت: با توجه به تهدید تعقیب قضایی کارمند برزیلی فیس بوک، در مقطع فعلی چاره ای به جز عمل به این تصمیم و مسدود کردن جهانی حسابهای طرفداران رییس جمهور برزیل نداریم اما در دادگاه عالی تقاضای تجدیدنظر خواهیم کرد.

الکساندر دو مورائس، قاضی برزیلی در حکمی اعلام کرده بود که فیس‌بوک و توییتر به دستورات دادگاه برای مسدود کردن حساب‌ها عمل نکرده‌اند و تنها حساب‌های داخل برزیل مسدود شده‌اند.

جریمه قاضی تنها شامل حال فیس‌بوک شد و معلوم نیست آیا توییتر هم مشمول جریمه مشابه خواهد شد یا خیر.

بر اساس گزارش رویترز، این قاضی در ماه مه دستور داده بود ۱۶ حساب توییتر و ۱۲ حساب فیس‌بوک هواداران بولسونارو که در گویا در انتشار اخبار جعلی در زمان انتخابات سال ۲۰۱۸ دست داشتند، مسدود شوند.

این حساب‌ها به دلیل نقض قوانین در خصوص نفرت پراکنی مسدود شدند.
کد مطلب: 61843
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام