۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۹

مغز متفکر هکرهای توییتر ۱۷ ساله است!

ایتنا - ۳ نوجوان در ارتباط با هک حساب‌های کاربری توئیتر دستگیر شده‌اند. یکی از آنها نوجوانی ۱۷ ساله است که در دادگاه به ۳۰ جرم متهم شده است.
مغز متفکر هکرهای توییتر ۱۷ ساله است!


طبق گزارشی جدید یک نوجوان اهل ایالت فلوریدا آمریکا عملیات هک ۱۳۰ حساب کاربری توئیتر را رهبری کرده است. در این عملیات، هکرها بیش از ۱۰۰ هزار دلار بیت کوین از افراد سرقت کردند.

به گزارش ایتنا از مهر، گراهام ایوان کلارک نوجوان ۱۷ ساله‌ای است که همراه دو نفر دیگر در این خصوص دستگیر شده است. طبق بیانیه دادستان ایالتی این نوجوان به عنوان یک بزرگسال محاکمه می‌شود و با ۳۰ اتهام روبرو است.

همراه او ، میسون شپارد ۱۹ ساله انگلیسی و یک جوان ۲۲ ساله از اورلاندو آمریکا نیز دستگیر شده‌اند و در دادگاه ایالت کالیفرنیا با اتهامات جداگانه‌ای روبرو هستند.

طبق اسناد دادگاه کالیفرنیا شپارد و جوان ۲۲ ساله به فروش حساب‌های کاربری سرقت شده از توئیتر به یک هکر به نام «کرک» کمک کرده اند. هرچند در اسناد هویت کرک مشخص نیست و فقط اشاره شده او نوجوانی است که هم‌اکنون در منطقه تمپا  دستگیر شده است.

طی این عملیات، هکرها با نفوذ به حساب کاربری افراد مشهور مانند باراک اوباما، جوبایدن، الون ماسک و بیل گیتس  توئیت‌های جعلی منتشر کردند. این توئیت‌ها از کاربران می‌خواست برای خرید بیت‌کوین مبالغی را به یک حساب واریز کنند.

این رویداد کارشناسان فناوری را نگران کرد زیرا خطر سهمگین ناشی از چنین  دخالت هایی برای ایجاد تنش های ژئوپلتیکی با استفاده از اطلاعات جعلی نشان می‌دهد.
کد مطلب: 61840
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام