۱
۰
plusresetminus
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۸

هشدار به دارندگان دستگاه‌های ماینری که از مبادی قانونی وارد کشور نشده‌اند

ایتنا - از ۲۵ مرداد در سامانه بهین‌یاب امکان ثبت دستگاه‌ها به‌مدت یک‌ماه فراهم می‌شود و این امکان وجودخواهد داشت که با پرداخت حقوق و عوارض دولتی، فعالیت آنها قانونی شود و از آن پس دستگاه‌هایی که از مبادی غیررسمی وارد کشور شده و در این سامانه ثبت نشده باشد، قاچاق محسوب می‌شود.
فرصت یک‌ماهه برای ثبت‌ دستگاه‌های استخراج رمزارز در کشور

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس مصوبه هیات دولت برای رفع مشکلات فعالان رمز ارز، به‌مدت یک‌ماه فرصت داده می‌شود که دستگاه‌های ماینر که از مبادی رسمی وارد نشده و قاچاق محسوب می‌شوند را به‌صورت خوداظهاری اعلام نمایند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، سعید زرندی در سومین جلسه کمیته نظارت بر فعالیت استخراج رمزارز که باحضور آقامحمدی، رئیس دفتر بررسی اقتصادی مقام رهبری و نماینده سایر دستگاه‌های مرتبط برگزارشد، گفت: به‌دلیل اینکه در گذشته فرآیند استخراج رمزارزها قانونی نبود تعدادی دستگاه به‌صورت قاچاق وارد شده و درحال حاضر مشکلاتی برای فعالان این صنعت به‌وجود آورده است. لذا با مساعدت هیأت محترم وزیران، این مشکل مرتفع می‌شود.

وی افزود: از ۲۵ مرداد در سامانه بهین‌یاب امکان ثبت دستگاه‌ها به‌مدت یک‌ماه فراهم می‌شود و این امکان وجودخواهد داشت که با پرداخت حقوق و عوارض دولتی، فعالیت آنها قانونی شود و از آن پس دستگاه‌هایی که از مبادی غیررسمی وارد کشور شده و در این سامانه ثبت نشده باشد، قاچاق محسوب می‌شود.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تعداد ۶۲۴ جوازتأسیس برای استخراج رمزارز صادرشده و ۱۵ واحد در مرحله درخواست صدور پروانه بهره‌برداری هستند که دو واحد از این تعداد، پروانه‌بهره‌برداری دریافت کرده‌اند. پیش‌بینی می‌شود با اجرای طرح خوداظهاری تعداد واحدهای دارای پروانه افزایش یابد.

زرندی همچنین تأکید کرد: مدل‌سازی برای استفاده از رمزارزها در واردات کالا را دنبال می‌کنیم.

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم در شرایط کمبود ارز، رابطه بین واردات با استفاده از رمزارزها را مهیا کنیم، برای کشور سودمند خواهد بود.

زرندی گفت: دردنیا، نقش رمزارزها در تجارت خارجی پررنگ است و براساس برخی آمارها ارزش بازارکل‌رمزارزها در دنیا حدود ۳۰۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود، لذا باید ما هم دراین زمینه فعالانه عمل کنیم.
کد مطلب: 61830
نام شما
آدرس ايميل شما


a
feedback
Iran, Islamic Republic of
«اگر بتوانیم در شرایط کمبود ارز، رابطه بین واردات با استفاده از رمزارزها را مهیا کنیم، برای کشور سودمند خواهد بود.»
«و براساس برخی آمارها ارزش بازارکل‌رمزارزها در دنیا حدود ۳۰۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود، لذا باید ما هم دراین زمینه فعالانه عمل کنیم»
بیت کویین آب در هاون کوبیدن است ، این با گذشت زمان برای فعالان این زمینه روشن خواهد شد ، ابتدایی ترین نکته قابل توجه اینست که چه مقدار انرژی برق باید مصرف شود تا یک بیت کویین تولید شود؟ هر چند سنجش قیمت برق داخلی با وجود یارانه های ملی برق اشتباه است ، به عبارتی مثل این می ماند صد تومن هزینه کنیم تا پنجاه تومن تولید کنیم! آمار های ذکر شده گردش مالی بیت کویین اگر به تفکیک بررسی شود بیشترین مقدار جابجایی مالی مربوط به معاملات غیرقانونی ست ! و نکته اصلی جذاب بودن این به ظاهر پول همانا غیرشفاف بودن معاملات است! ای کاش متخصصین اقتصادی و فضای دیجیتال و مجازی به طور جدی وارد این مقوله شوند‌‌. تا که احتمال ضرر و زیان به حداقل برسد.
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام