۰
plusresetminus
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۱

نفوذ هکرها به حساب کاربری کارمندان توییتر

ایتنا - در حساب کاربری توئیتر در این باره آمده است: این حمله تلاشی گسترده و عظیم برای گمراه کردن عده‌ای خاص از کارمندان و دسترسی به سیستم‌های داخلی ما بوده است.
نفوذ هکرها به حساب کاربری کارمندان توییتر

طبق گزارشی جدید هکرها با استفاده از حمله فیشینگ با تماس تلفنی، کارمندان توئیتر را فریب داده و به سیستم‌های داخلی این شرکت دست یافتند.

به گزارش ایتنا از مهر، توئیتر ادعا می‌کند هکرهایی که اخیرا تعداد زیادی از حساب های کاربری افراد مشهور را هک کرده بودند، با فریب کارمندان این پلتفرم از طریق تماس تلفنی به حساب‌های کاربری افراد دسترسی یافتند.

این شبکه اجتماعی جزئیاتی از این عملیات هک را فاش و اعلام کرد هکرها به وسیله حملات فیشینگ از طریق تماس تلفنی، گروه کوچکی از کارمندانش را هدف گرفته بوده‌اند. حمله فیشینگ از طریق تماس تلفنی  با استفاده از ارسال ایمیل یا ابزارهای ارتباطات الکترونیکی دیگر افراد را فریب می دهد و به اطلاعات حساس آنها دسترسی می‌یابد.

 در حساب کاربری توئیتر در این باره آمده است: این حمله تلاشی گسترده و عظیم برای گمراه کردن عده‌ای خاص از کارمندان و دسترسی به سیستم‌های داخلی ما بوده است.

هکرها پس از سرقت اطلاعات مهم کارمندان توئیتر و دسترسی به سیستم‌های پلتفرم توانستند گروهی از کارمندان پلتفرم را هدف گرفته که به ابزارهای پشتیبانی از حساب‌های کاربری دسترسی داشتند.

طی این حمله سایبری که در ۱۵ جولای انجام شد، حساب کاربری ۱۳۰ نفر از افراد مشهور از جمله الون ماسک و جف بزوس هک شد و کاربران فریب خوردند که به یک حساب ناشناس بیت‌کوین وجه واریز کنند.
کد مطلب: 61828
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام