۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۳۰
در سه ماهه دوم 2020

هواوی به بزرگ‌ترین فروشنده گوشی‌های هوشمند در دنیا تبدیل شد

ایتنا - هواوی توانست از رونق یافتن مجدد بازار چین برای افزایش فروشش استفاده کند حتی با وجود اینکه حضورش در بازارهای بین‌المللی کاهش یافت.
هواوی  به بزرگ‌ترین فروشنده گوشی‌های هوشمند در دنیا تبدیل شد
دو سال پیش، هواوی در مسیر تبدیل شدن به رتبه اول تولیدکنندگان اسمارتفون در دنیا قرار داشت. پارسال، رسیدن به این هدف تقریبا ناممکن به نظر می‌رسید، هرچند که این شرکت توانست رتبه دوم را از اپل برای خود بگیرد. اکنون به نظر می‌رسد که این شرکت چینی سازنده گوشی و تجهیزات شبکه و وعده خود عمل کرده و در سه ماهه گذشته واقعا توانسته است بر سامسونگ غلبه کند. با این حال، در اینکه آیا توانست این موقعیت را برای خود حفظ کند تردید وجود دارد، به ویژه از این جهت که موفقیت آن به وضعیت شیوع ویروس مرگبار کرونا بستگی دارد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، هواوی تا حدود زیادی در بازار آمریکا غایب است و گوشیهایی که در خارج از چین می‌فروشد دسترسی رسمی و مستقیم به اپها و سرویسهای گوگل ندارند. همه پیشبینیها نشانگر آن بود که میزان فروش این شرکت قاعدتا باید کاهش یابد، به ویژه در طی پاندمیک کووید-19. اما طنز قضیه اینجاست که دقیقا به خاطر همین پاندمیک است هواوی توانست بزرگترین رقیب خود را به زیر بکشد، حتی برای تنها یک سه ماهه.
 
وبسایت canalys به تمجید از روند غیرمنتظره هواوی در دوران کووید-19 پرداخته و حتی می‌گوید که اگر این پاندمیک رخ نمی‌داد این موفقیت هواوی هرگز نمی‌توانست رقم بخورد. هواوی توانست از رونق یافتن مجدد بازار چین برای افزایش فروشش استفاده کند حتی با وجود اینکه حضورش در بازارهای بین‌المللی کاهش یافت.
  

مشکلاتی که برای سایر تولیدکنندگان پیش آمد نیز به این وضعیت کمک کرد. در واقع، کاهش عرضه سامسونگ در سه ماهه دوم 2020 شیب تندتری داشت، به طوری که فروش گوشی‌های سامسونگ 30% کاهش یافت در حالی که این رقم برای هواوی 5% بود. این واقعیت که سامسونگ جای پای چندان مستحکمی در چین ندارد نیز به شانس این شرکت برای رقابت با هواوی در کشور خودش آسیب زد.
 
با این حال، این شرکت آنالیز بازار مطمئن نیست که هواوی بتواند این پیشتازی را در بلندمدت حفظ کند. این شرکت در بلندمدت نخواهد توانست بر روی همه‌گیری کووید-19 حساب کند و فشارهایی که برای از میدان به در کردن آن وجود دارد نیز رفع نخواهد شد. همچنین، بعید است که سامسونگ دست روی دست بگذارد، هرچند که باید منتظر ماند و دید که آیا دستگاه‌هایی که به زودی به بازار عرضه می‌کند می‌توانند به بازیابی رتبه نخست آن در بازار کمک کنند یا نه.
 
 
کد مطلب: 61825
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام