۱
۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۰
رسوایی جدید برای توییتر پس از جریان کلاه‌برداری بیت کوینی:

بیش از 1000 نفر به پنل ادمین اصلی توییتر دسترسی دارند

ایتنا- گزارش‌ها حاکی از آن هستند که درست پیش از حمله هکرها به حساب کاربری افراد مشهور در توییتر، 1000 نفر از کارمندان و پیمان‌کاران این شرکت به پنل ادمین توییتر دسترسی داشته‌اند.
بیش از 1000 نفر به پنل ادمین اصلی توییتر دسترسی دارند
گزارش‌ها حاکی از آن هستند که درست پیش از حمله هکرها به حساب کاربری افراد مشهور در توییتر، 1000 نفر از کارمندان و پیمان‌کاران این شرکت به پنل ادمین توییتر دسترسی داشته‌اند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  mashable، هفته گذشته هکرها به حساب کاربری توییتر چهره‌های سرشناسی نظیر باراک اوباما، ایلان ماسک، بیل گیتس و... حمله کردند. در همین راستا به‌تازگی مشخص شده است که بیش از 1000 نفر به ابزار داخلی توییتر دسترسی داشته‌اند و همین امر این هک را ممکن کرده است.
 
دو کارمند پیشین توییتر در این باره به رویترز اعلام کرده‌اند که کارمندان و پیمان‌کاران سوم شخص به پنل ادمین توییتر دسترسی داشته‌اند اما هنوز مشخص نیست که دقیقا چه تعدادی از این افراد دسترسی یاد شده را دقیقا قبل از انجام آن هک در اختیار داشته‌اند. هکرها همیشه به نقص‌های امنیتی متکی نیستند و گاهی اوقات برای دریافت دسترسی‌های غیرمجاز خود از کارمندان استفاده می‌کنند.
 
 
 
توییتر در طی هفته گذشته در رابطه با این هک اعلام کرد که:« هکرها به‌طور موفقیت‌آمیز دسترسی‌های شمار کمی از کارمندان را دست‌کاری کرده و از اعتبارات آن‌ها برای دستی به سیستم‌های داخلی توییتر استفاده کرده‌اند.» در این میان هکرها برای اجرای هدف خود تنها به دست‌کاری دسترسی چند کارمند نیاز داشتند اما باید مورد هدف خود را از میان 1000 کارمند توییتر که به این پنل دسترسی داشتند انتخاب می‌کردند.
 
چند مورد از حساب‌های کاربری تائید شده در توییتر در این هک مورد هدف قرار گرفتند. هکرها از این شانس استفاده کرده و از حساب‌های کاربری اوباما، بیل گیس و ایلان ماسک به توییت اسکم بیت کوین‌ها پرداختند. بااین‌حال بعدا مشخص شد که این هکرها به پیام‌ها ورودی برخی از کاربران دسترسی پیدا کرده‌اند و اطلاعات شخصی آن‌ها را نیز دانلود کرده‌اند.
 
هنوز مشخص نیست که چه کسی مسئول این هک است اما برخی از کارشناسان بر این باورند که هدف از انجام این حمله به دست گرفتن کنترل حساب‌های کاربری افراد مشهور بوده است. تحقیقات توییتر و اف بی آی در این رابطه همچنان ادامه دارد.
 
کد مطلب: 61812
نام شما
آدرس ايميل شما


a
feedback
Iran, Islamic Republic of
«درست پیش از حمله هکرها به حساب کاربری افراد مشهور در توییتر، 1000 نفر از کارمندان و پیمان‌کاران این شرکت به پنل ادمین توییتر دسترسی داشته‌اند.»
این جمله مناسب کاربرانی ست که چشم بسته به آنسوی مرزها اعتماد کامل دارند ، و به این میگن آخر امنیت و حفاظت از اطلاعات کاربران!!!!!!!!!! نه؟
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام