۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۰۰

ایلان ماسک به دنبال فروختن مجوز خودروهای الکتریکی تسلا به آئودی

ایتنا- ایلان ماسک تصمیم گرفته است که برخی از فناوری‌های خودروهای برقی خود را در ازای دریافت پول در اختیار کمپانی‌های رقیب خود بگذارد.
ایلان ماسک به دنبال فروختن مجوز خودروهای الکتریکی تسلا به آئودی
ایلان ماسک تصمیم گرفته است که برخی از فناوری‌های خودروهای برقی خود را در ازای دریافت پول در اختیار کمپانی‌های رقیب خود بگذارد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  cnet، مارکوس دوزمان به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی آئودی اخیرا اعلام کرد که این کمپانی در زمینه قدرت محاسباتی خودروها برقی و فناوری خودروهای خودران از تسلا دو سال عقب است. در این میان ایلان ماسک از تسلا در پی اظهاران دوزمان اعلام کرد که این کمپانی حاضر است که سایر شرکت‌هایی که از تسلا عقب‌افتاده‌اند کمک کند.
 
ایلان ماسک در این رابطه در توییتی اعلام کرد که حاضر است نرم‌افزار خود را در اختیار کمپانی‌های دیگر قرار بدهد و باتری‌ها و پیشرانه‌های خود را نیز به دیگر تولیدکنندگان ارائه کند. این اقدام برای تسلا بسیار مفید خواهد بود زیرا این کمپانی از این طریق می‌تواند در بخش مهندسی کسب درآمد کرده و نیازی به افزایش ظرفیت تولید خودرو نداشت باشد. به‌این‌ترتیب تسلا می‌تواند با صرف هزینه کم‌تر درآمد هنگفتی داشته باشد.
 
 
 
ارائه چنین ایده‌هایی از جانب تسلا چندان جدید نیست. این کمپانی پیش‌ازاین نیز اعلام کرده بود که شبکه سوپر شارژر خود را ازای دریافت پول مجوز دغی در اختیار سایر تولیدکنندگان خواهد گذاشت. البته هیچ‌کدام از کمپانی‌ها به در این زمینه به ایلان ماسک رجوع نکردند و شاید بتوان دلیل این امر را گرانی بیش‌ازحد هزینه‌های دریافت مجوز از تسلا دانست.
 
البته ایده مشاهده خودروهای آئودی با قلب تپنده‌ای از تسلا بسیار هیجان‌انگیز است اما وقوع چنین امری ازنظر اقتصادی بسیار دور از ذهن است. بسیاری از کمپانی‌های خودروسازی بزرگ نظیر فولکس‌واگن سال‌ها روی فناوری‌های خودران خود هزینه کرده‌اند و به‌راحتی حاضر نیستند که آن‌ها را با فناوری کمپانی تسلا جایگزین کنند.
 
بااین‌حال این پیشنهاد تسلا برای استارت‌آپ‌های کوچک‌تر فعال در زمینه خودروهای برقی مفید خواهد بود. برای مثال کمپانی Faraday Future یا Lucid می‌توانند با استفاده از فناوری تسلا در کار خود پیشرفت زیادی داشته باشند و دغدغه شروع از صفر را نداشته باشند. در تئوری کمپانی ازاین‌دست می‌توانند زودتر از حالت عادی وارد بازار رقابتی خودروها برقی بشوند.
 
کد مطلب: 61811
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام