۰
plusresetminus
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۰

گوگل در استرالیا هم متهم شد!

ایتنا - کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا با شکایتی به دادگاه این کشور، گوگل را متهم می‌کند که درباره گسترش استفاده از اطلاعات کاربران شفاف سازی نکرده است.
گوگل در استرالیا هم متهم شد!


قانونگذاران بخش رقابت استرالیا  مشغول ثبت شکایتی علیه گوگل هستند و این شرکت فناوری را متهم می‌کنند درباره گسترش استفاده از اطلاعات شخصی برای تبلیغات هدفمند کاربران را فریب داده است.

به گزارش ایتنا از مهر، در شکایت «کمیسیون رقابت و مصرف کننده» استرالیا(ACCC) از گوگل آمده این شرکت به طور واضح رضایت کاربران را دریافت نکرده و علاوه بر آن به طور مناسب درباره ترکیب اطلاعات شخصی در حساب‌های گوگل با فعالیت‌های کاربران در سایت‌هایی که به گوگل مرتبط نیستند، برای کاربران شفاف سازی نکرده است.

این سازمان قانونگذاری معتقد است گوگل با استفاده از این روش نام افراد را با اطلاعات آنها مرتبط می کند و همچنین از روش‌های دیگر نیز برای شناسایی رفتار مشتریان در فضای اینترنت استفاده کند.

راد سیمز مدیر کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا در این باره می‌گوید: ما از گوگل شکایت کرده‌ایم زیرا معتقدیم این شرکت مشتریان استرالیایی را درباره شیوه استفاده از حجم وسیع اطلاعات شخصی شان ازجمله فعالیت‌های آنان در وب‌سایت‌هایی که به گوگل مرتبط نیستند،  گمراه کرده است.

این کمیسیون معتقد است گوگل روند استفاده از اطلاعات مشتریان را گسترش داده تا تبلیغات هدفمند خود را وسیع‌تر کند و همزمان  درباره تغییرات در قوانین حفظ حریم شخصی خود شفاف سازی نکرده است.

گوگل هنوز در این باره اظهار نظری نکرده است. اماشکایتACCC در حالی مطرح شده که توجهات مقامات در سراسر جهان به حوزه امنیت اطلاعات شخصی جلب شده. از سوی دیگر قانونگذاران اروپایی نیز  درباره شیوه استفاده از اطلاعات کاربران درگوگل دقیق تر تحقیق می‌کنند.
کد مطلب: 61749
برچسب ها: استرالیا گوگل
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام