کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

چالش «کالاهای نژادپرستانه» در آمازون و گوگل

5 مرداد 1399 ساعت 19:12

ایتنا - پس از تحقیقات یک برنامه تلویزیونی درباره کالاهای نژاد پرستانه در پلتفرم‌های فروش آنلاین، گوگل، آمازون و ویش چنین محصولاتی را از فروشگاه‌های خود حذف کردند.پس از تحقیقات یک برنامه تلویزیونی درباره کالاهای نژاد پرستانه در پلتفرم‌های فروش آنلاین، گوگل، آمازون و ویش چنین محصولاتی را از فروشگاه‌های خود حذف کردند.

به گزارش ایتنا از مهر، خرده فروشان بزرگ اینترنتی همچنان با چالش کالاهای نژادپرستانه در فروشگاه‌هایشان روبرو هستند.

اما پس از آنکه تحقیقاتی در یک برنامه تلویزیونی بی.بی.سی نشان داد نمونه‌های بی‌شماری از چنین کالاهایی در فروشگاه‌های آنلاین وجود دارد،  آمازون، گوگل و ویش(Wish) کالاهای نژاد پرستانه را از پلتفرم های فروش خود حذف کردند.

این فروشگاه‌های آنلاین نه تنها پرچم و لباس‌های گروه‌های نئونازی و کوکلاس کلاین را می‌فروختند، بلکه کالاهای مشابه را نیز به کاربران پیشنهاد می کردند.

این ۳ شرکت اعلام کرده‌اند تمام کالاهای نژاد پرستانه را ممنوع کرده‌اند اما آنها جزئیاتی درباره جلوگیری از عرضه دوباره چنین کالاهایی را ارائه نکرده اند.

این رویداد چالش فهرست نکردن کالاهایی که برای نفرت پراکنی استفاده می‌شود و ضمیمه نشدن آنها در الگوریتم‌های پیشنهاد را پررنگ‌تر می‌کند.

هرچند قوانین مختلف از ظهور برخی از چنین کالاهایی در پلتفرم‌ها جلوگیری می‌کند، اما پر واضح است که همچنان برخی کالاها به پلتفرم‌های فروش راه می‌یابند.


کد مطلب: 61747

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/61747/چالش-کالاهای-نژادپرستانه-آمازون-گوگل

ايتنا
  https://www.itna.ir