۰
plusresetminus
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۸

شکایت مایکروسافت در رابطه با انحصاری بودن اپ استور

ایتنا- کمپانی اپل نزد کمیته ضد انحصارگری ایالات‌متحده از سوی مدیر مایکروسافت به اقدامات مرتبط با انحصارطلبی محکوم شده است.
شکایت مایکروسافت در رابطه با انحصاری بودن اپ استور

کمپانی اپل نزد کمیته ضد انحصارگری ایالات‌متحده از سوی مدیر مایکروسافت به اقدامات مرتبط با انحصارطلبی محکوم شده است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، یکی از کمیته‌های ضد انحصاری آمریکا مدعی شده است که مایکروسافت به‌تازگی شکایت بزرگی را علیه اپل به ثبت رسیده است، برد اسمیت به‌عنوان مدیر مایکروسافت طی چند هفته گذشته با این کمیته ملاقات کرده و در رابطه با نحوه مدیریت اپ استور توسط اپل ابزار نگرانی کرده است.
 
اسمیت به‌خصوص به سیاست تائید خودسرانه اپ استور که اخیرا موجب حذف یکی از نرم‌افزارهای معروف ایمیل شده است اشاره داشت. او همچنین به میزان کمیسیون 30 درصدی اپل از درآمد توسعه‌دهندگان اشاره کرد و مدعی شد که این اقدام اپل انحصارطلبی مطلق است.
 
 
 
 البته خود اسمیت هم به‌منظور ارائه توضیحاتی در رابطه با اتهام انحصارگری ویندوز که از سال 2000 بر این کمپانی وارد شده است، به این کمیته احضار شد و در گفته‌های مدعی شد که اقدامات انحصارطلبی اپل بسیار بیشتر ازآنچه ویندوز در دو دهه اخیر بابتش محکوم شده، بوده است.
 
اپل تاکنون توانسته از تحقیقات مرتبط با امنیت و حریم خصوصی که گوگل و فیس‌بوک درگیرش بوده‌اند محفوظ بماند اما هم‌اکنون خود را کارزاری علیه اقدامات ضد انحصارگری یافته است. اپل با افزوده شدن مایکروسافت به فهرست شاکیان احتمالا مجبور به پرداخت غرامتی سنگین خواهد شد.
 
کد مطلب: 61714
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام