۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۰۰

به‌روزرسانی جدید کروم برای کاهش مصرف داده تلفن همراه

ایتنا- گوگل در به ‌روزرسانی جدید مرورگر کروم امکان برنامه‌ریزی زمان و تاریخ دانلود فایل‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
به‌روزرسانی جدید کروم برای کاهش مصرف داده تلفن همراه
گوگل در به ‌روزرسانی جدید مرورگر کروم امکان برنامه‌ریزی زمان و تاریخ دانلود فایل‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  techradar، گوگل تصمیم دارد که امکان کنترل محتوای دانلود شده در کروم را بیشتر کند. در حال حاضر کاربران مجبورند برای برنامه‌ریزی زمان دانلود فایل‌ها تنها به چند نرم‌افزار مدیریت دانلود ویژه اکتفا کنند اما به‌زودی این محدودیت برداشته خواهد شد.
 
قابلیت Download Later که در حال حاضر به‌صورت آزمایشی فعال شده است به شما این امکان را می‌دهد که زمان دانلود فایل‌ها را در کروم برنامه‌ریزی کنید. همچنین این قابلیت با ارائه گزینه‌ای برای مشخص کردن زمان و تاریخ دانلود یک فایل به شما اجازه می‌دهد که تنها زمانی را برای دانلود فایل‌ها انتخاب کنید که به وای‌فای متصل هستید.
 
 
 
البته مسلما هنوز هم می‌توانید گزینه دانلود آنی را انتخاب کنید اما این گزینه برای کسانی که بسته داده محدودی دارند می‌تواند بسیار مفید باشد و دانلود را تا زمان اتصال به وای‌فای متوقف می‌کند. به‌این‌ترتیب ازاین‌پس به یاد داشتن انجام دستی فرایند دانلود به‌محض اتصال به وای‌فای برای کاربران لزومی نخواهد داشت.
 
البته قابلیت برنامه‌ریزی زمان و تاریخ دانلودها بسیار کاربردی است و شما با استفاده از این قابلیت می‌توانید برنامه‌ریزی کنید که فایل‌های حجیم را در نیمه‌شب یا هر زمان که از اینترنت استفاده نمی‌کنید انجام دهید. کروم با استفاده از سربرگ جدیدی به نام 'Scheduled for later' در صفحه دانلودها به شما اجازه می‌دهد که به‌راحتی به دانلودهایی که به زمان دیگر موکول کرده‌اید دسترسی داشته باشید.
 
کد مطلب: 61689
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير