۰
plusresetminus
سه شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۹

ژاپن به‌ عنوان تأمین‌ کننده جایگزین تجهیزات 5G هواوی در انگلستان معرفی شد

ایتنا- به نظر می‌رسد که مقامات رسمی انگلستان قصد دارند برای پر کردن خلا تأمین تجهیزات 5G ناشی از بایکوت هواوی به کمپانی‌های ژاپنی روی بیاورند.
ژاپن به‌ عنوان تأمین‌ کننده جایگزین تجهیزات 5G هواوی در انگلستان معرفی شد
به نظر می‌رسد که مقامات رسمی انگلستان قصد دارند برای پر کردن خلا تأمین تجهیزات 5G  ناشی از بایکوت هواوی به کمپانی‌های ژاپنی روی بیاورند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  techradar، دولت انگلیس در پی تصمیم بر بایکوت استفاده از تجهیزات نسل جدید اینترنت هواوی با مقامات ژاپنی بر سر تأمین این تجهیزات مذاکراتی را آغاز کرده است و گفته می‌شود که کمپانی‌های NEC و فوجیتسو به‌عنوان کاندیداهای دولت ژاپن برای انجام این کار هستند.
 
دولت انگلیس اظهار کرده است که این تصمیم ممکن است عرضه فناوری 5G را با تاخیری سه‌ساله مواجه کند و 2 میلیارد پوند به هزینه تأمین‌کنندگان بیفزاید. اریکسون و نوکیا انحصار بازار کیت‌های رادیویی 5G را به دست دارند و نگرانی‌ها از بابت رقابت و تأمین در این زمینه افزایش یافته است.
 
 
 
دولت انگلیس به‌منظور کاهش تأثیرات بلندمدت عرضه 5G در پی آن است که شمار تأمین‌کنندگان در دسترس را برای اپراتورها زیادتر کند. گزارش‌های به‌دست‌آمده حاکی از آن است که کمپانی‌های ژاپنی NEC و کره‌ای سامسونگ به‌عنوان این کاندیداها شناسایی‌شده‌اند.
 
بر همین اساس مقامات رسمی انگلیسی با مسئولان ژاپنی در توکیو نشستی را برگزار کرده‌اند تا در رابطه با همکاری احتمالی درزمینهٔ 5G صحبت کنند. ژاپن برای انجام این همکاری بسیار مشتاق است و بر این باور است که انگلیس می‌تواند به توسعه بازار احتمالی این کشور بینجامد.
 
به نظر می‌رسد که در عصر 5G بیشتر اپراتورها رویکرد استفاده از چند تأمین‌ کننده را اتخاذ خواهند کرد و از این طریق موانع انحصارگری چند شرکت بزرگ تأمین‌ کننده را از میان راه بر خواهند داشت و درها را به روی فناوری‌های OpenRAN بازخواهد کرد.
 
کد مطلب: 61688
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام