۰
plusresetminus
شنبه ۲۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۶

۱۳۰ حساب کاربری معروف طعمه هکرها شدند

ایتنا - هکرها به سیستم‌های داخلی توییتر دسترسی پیدا کرده و حسابهای توییتری شخصیت‌هایی مانند جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری آمریکا، باراک اوباما، رییس جمهور سابق آمریکا و الون ماسک، میلیاردر معروف را به سرقت برده و از آنها برای درخواست پول دیجیتالی استفاده کرده بودند.
۱۳۰ حساب کاربری معروف طعمه هکرها شدند

شرکت توییتر اعلام کرد هکرها در حمله چند روز پیش خود حدود ۱۳۰ حساب توییتری را هدف گرفته بودند که شامل پروفایل بسیاری از شخصیتهای برجسته و سازمانها بود.

به گزارش ایتنا از ایسنا، هکرها به سیستم‌های داخلی توییتر دسترسی پیدا کرده و حسابهای توییتری شخصیت‌هایی مانند جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری آمریکا، باراک اوباما، رییس جمهور سابق آمریکا و الون ماسک، میلیاردر معروف را به سرقت برده و از آنها برای درخواست پول دیجیتالی استفاده کرده بودند.

توییتر در جدیدترین بیانیه خود اعلام کرد که هکرها موفق شدند کنترل شمار اندکی از حسابهای هدف گرفته شده را به دست آوردند و از آنها توییت ارسال کنند.

این شرکت در ادامه افزود: به بررسی این که آیا رخنه کنندگان توانسته‌اند به اطلاعات خصوصی حساب‌های مورد هدفشان دست پیدا کنند، ادامه می دهد.

سایر حسابهایی که هدف گرفته شدند شامل حساب جف بزوس، موسس آمازون، وارن بافت، سرمایه گذار، بیل گیتس، یکی از موسسان مایکروسافت و اکانت‌های شرکت‌های اوبر تکنولوژیز و اپل بودند.

توییتر تاکید کرد که سرگرم همکاری با کاربرانی است که هکرها حساب آنها را به سرقت بردند.

واحد سانفرانسیسکوی اف.بی.آی سرگرم تحقیقات درباره این حمله سایبری است و بسیاری از قانونگذاران آمریکایی خواستار پاسخگویی درباره نحوه وقوع این اتفاق شده‌اند.

بر اساس گزارش رویترز، مقامات آمریکایی می گویند هکرها در این حمله مرتکب کلاهبرداری ارز دیجیتالی شده اند و آمار بلاک چینها نشان می دهد که این کلاهبرداران سایبری به ارزش ۱۰۰ هزار دلار ارز دیجیتالی دریافت کرده اند.
کد مطلب: 61640
برچسب ها: هکر توییتر هک
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام