کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

تا پایان ۲۰۲۷ میلادی

بساط هواوی از انگلیس برچیده می‌شود

25 تير 1399 ساعت 12:53

ایتنا - دولت انگلیس اعلام کرده شرکت‌های مخابراتی باید تا پایان ۲۰۲۷ میلادی تمام تجهیزات مخابراتی هواوی را از زیربنای شبکه 5G این کشور حذف کنند.
بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس دستور داد تا پایان ۲۰۲۷ میلادی تمام تجهیزات هواوی از زیربنای شبکه  5G این کشور حذف شود. این در حالی است که اقدام جانسون علیه بزرگترین تولید کننده تجهیزات مخابراتی جهان احتمالا به تنش با چین منجر می‌شود.

به گزارش ایتنا از مهر، همزمان با آماده شدن انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا، نگرانی‌ها درباره امنیت تجهیزات هواوی و فشار از سوی آمریکا، جانسون را مجبور کرد بین همکاری با چین و آمریکا، یکی از آنها را انتخاب کند.

درحالی که انگلیس به شدت از سوی دولت دونالد ترامپ برای قطع همکاری با هواوی تحت فشار بود، دولت چین نیز به انگلیس هشدار داده بود که در صورت طرفداری از آمریکا، وضعیت میلیاردها دلار سرمایه گذاری در این کشور به خطر خواهد افتاد.

دولت انگلیس در ژانویه ۲۰۲۰ میلادی به هواوی اجازه داد تا ۳۵ درصد در توسعه شبکه 5G این کشور همکاری کند. البته همکاری هواوی محدود به  فعالیت‌های هسته‌ای بود. اما اکنون نخست وزیر انگلیس شرکت‌های مخابراتی را از خرید تجهیزات هواوی پس از پایان سال جاری منع کرده و به آنان ۷ سال فرصت داد تا تجهیزات فعلی را نیز حذف کنند.


کد مطلب: 61630

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/61630/بساط-هواوی-انگلیس-برچیده-می-شود

ايتنا
  https://www.itna.ir