۰
plusresetminus
شنبه ۲۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۵

افزایش فروش کامپیوترهای خانگی در پی شیوع کرونا

ایتنا- ظاهرا شرایط ویروس کرونا موجب شده است که بسیاری از افراد دوباره به فکر خرید کامپیوتر خانگی بیفتند زیرا در این شرایط میزان فروش کامپیوترهای خانگی رشد چشمگیری داشته است.
افزایش فروش کامپیوترهای خانگی در پی شیوع کرونا
ظاهرا شرایط ویروس کرونا موجب شده است که بسیاری از افراد دوباره به فکر خرید کامپیوتر خانگی بیفتند زیرا در این شرایط میزان فروش کامپیوترهای خانگی رشد چشمگیری داشته است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، صنایع تولید کامپیوترهای خانگی که در طول چند سال اخیر با افتی بزرگ روبرو بوده است به تازگی اخباری مطلوب را از آمار فروش این محصولات پیش روی خود می‌بیند. در حقیقت پس از ضعیف‌ترین سه ماه فروش تاریخ کامپیوترهای خانگی، سه ماه دوم سال 2020 به یک ماه بسیار خوب برای این بازار تبدیل شده است.
 
آمار منتشر شده خبر از این دارند که این آمار نسبت به بازه زمانی مشابه در سال 2019 با رشدی 2.8 درصدی روبرو بوده است که با توجه به افت دوره به دوره این آمار در طول سه فصل پیش از آن، سه ماه نخست تا سه ماه دوم سال جاری تفاوتی 11.2 درصدی را داشته‌اند.
 
 
 
آمار دقیق فروش در این مدت برابر با 72 میلیون و 300 هزار دستگاه  بوده است که مسلما رقمی مطلوب هستند زیرا پیش‌بینی‌های اولیه برای فروش این صنایع در این بازه زمانی برابر با 64 میلیون و 800 هزار دستگاه بود.
 
میکاکو کیتاگاوا به عنوان مدیر تحقیقات مرکز تحقیقاتی گارتنر در این باره می‌گوید: «پس از اینکه در ماه‌های اولیه سال 2020 به خاطر شیوع ویروس کرونا شاهد آسیب بزرگی بر پیکره زنجیره تامین کامپیوترهای خانگی بودیم، در ماه دوم شاهد رشدی بزرگ در این رده بودیک و کانال‌های خرده فروشی شروع به پرکردن انبارهای تامین خود در سطح نزدیک به شرایط عادی شده‌اند.»
 
حال باید دید که این روال در ماه‌های آینده چطور خواهد بود و آمار سه ماه سوم سال جاری میلادی می‌تواند بخش مهمی از آینده این صنایع را رقم بزند.
 
کد مطلب: 61609
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام