۱
۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۵
در میان مرورگرهای وب؛

کروم با قدرت از جایگاهش دفاع می‌کند!

ایتنا -با توجه به محبوبیت مرورگرهایی مانند بریو و ویوالدی که به حفظ حریم خصوصی متمرکز شده و به تبلیغات روی خوشی نشان نمی‌دهند، هدف اصلی گوگل این است که تا حد ممکن، مرورگر کروم را چابک نگه دارد.
کروم با قدرت از جایگاهش دفاع می‌کند!

اگرچه مرورگر کروم اخیرا تجربه پرافت و خیزی داشته اما گوگل با تغییراتی که صورت داده به میلیون‌ها کاربر این مرورگر انگیزه داده تا همچنان به استفاده از آن ادامه دهند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، سایت ویندوز کلاب با دسترسی به اسناد داخلی گوگل، از تغییرات مهمی خبر داد که در کروم صورت گرفته و باعث می شود مصرف باطری لپ تاپ‌ها و گوشی‌ها به میزان چشمگیری کمتر شود. این مسئله باعث طولانی شدن عمر باطری این دستگاه‌ها به مدت چند ساعت بیشتر خواهد شد.

طبق توضیحات این پایگاه خبری فناوری، گوگل با محدود کردن استفاده از وظایف غیرضروری جاوا اسکریپت در پس زمینه برنامه، به چنین دستاوردی دست یافته است. این وظایف شامل گزارش‌دهی لاگ ها، تبلیغات و موارد دیگری هستند که گوگل دریافته است عامل خالی شدن شارژ باطری هستند. تست پایگاه ویندوز کلاب نشان داده که محدود شدن چک جاوا اسکریپت توسط گوگل در پس زمینه برنامه، عمر باتری را ۲۸ درصد بهبود بخشیده است که به معنای استفاده از آن به مدت دو ساعت بیشتر است.

با توجه به محبوبیت مرورگرهایی مانند بریو و ویوالدی که به حفظ حریم خصوصی متمرکز شده و به تبلیغات روی خوشی نشان نمی‌دهند، هدف اصلی گوگل این است که تا حد ممکن، مرورگر کروم را چابک نگه دارد.

بر اساس گزارش فوربس، جالب است که مایکروسافت با بروزرسانی اخیر ویندوز به مرورگر کروم کمک کرده است. در این بروزرسانی، مصرف حافظه کروم یک سوم کاهش پیدا می کند. در مقابل، گوگل با اعلام تصمیم بلند پروازانه خود برای اجرای برنامه‌های ویندوز از جمله آفیس در سیستم عامل کروم، فشار روی مایکروسافت را افزایش داده است.

به نظر می‌رسد جنگ مرورگرها دوباره برمی‌گردد.
 
کد مطلب: 61598
نام شما
آدرس ايميل شما


a
feedback
Iran, Islamic Republic of
چرا جنگ مرورگرها نباشد؟ مرورگر موتور جستجوی اطلاعات است ، و اطلاعات یعنی ثروت ، تجزیه و تحلیل اطلاعات و داده به معنای کسب دانش است ، و دانش بیشتر ، قدرت بیشتر است ، و قدرت بیشتر همانا آزادی بیشتر در انتخاب و تصمیم گیری است . آنانکه همین مرورگرها را جدی گرفته اند در آینده نه چندان دور بیشترین کنترل را بر توزیع اطلاعات و نهایتا بالاترین اثرگذاری را برروی شیوه تفکر کاربران خواهند داشت ، به عبارت دیگر خواهند توانست نقش راهبر و راهنما را بخوبی ایفا کنند.
هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای