۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۶

تهدید فیس‌بوک توسط موسسات خیریه انگلیسی

ایتنا - ۳۷ موسسه خیریه در انگلیس بودجه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی صرف می‌شود را کاهش می‌دهند. این اقدام به دلیل اقدامات ناکافی پلتفرم های اجتماعی برای مقابله با نفرت پراکنی انجام می‌شود.
تهدید فیس‌بوک توسط موسسات خیریه انگلیسی

گروهی از موسسات خیریه در انگلیس تهدید کرده‌اند اگر پلتفرم‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک چالش نفرت پراکنی را حل نکنند، از صرف بودجه در شبکه‌های اجتماعی می‌کاهد.

به گزارش ایتنا از مهر،  ۳۷ موسسه خیریه در انگلیس مشغول بررسی اقدامات شبکه‌های اجتماعی برای کاهش نفرت پراکنی در پلتفرم های خود هستند.
این موسسات اعلام کرده‌اند تغییرات را به شبکه های اجتماعی پیشنهاد می‌کنند و آنها هیچ گونه تبعیضی را در پلتفرم های آنلاین تحمل نمی‌کنند.

این موسسات در بیانیه‌ای مشترک نوشته‌اند: به عنوان موسسات خیریه ما متوجهیم که پلتفرم‌های آنلاین  به ما کمک می‌کنند تا با حامیان و پشتیبانان در کلیه حوزه‌ها ارتباط برقرار کنیم. اما می‌دانیم برای متوقف کردن پست‌هایی که به نفرت و خشونت منجر می‌شوند، اقدامات لازم انجام نشده است. هیچ فردی نباید در زندگی روزمره‌اش شاهد پیام های نفرت پراکنانه باشد.
اکنون زمان آن فرا رسیده که شبکه‌های اجتماعی عملکرد بهتری داشته باشند. ما در کنار یکدیگر بودجه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی صرف می‌کنیم را بدون تحت تاثیرقرار گرفتن قابلیت مان برای ارائه سرویس‌های مهم، می‌کاهیم.

این اقدام در حالی انجام می‌شود که فهرست روزافزونی از شرکت‌های بزرگ مانند استارباکس، کوکاکولا و آنلیور به کمپین«نفرت برای سودآوری را متوقف کنید» پیوسته‌اند و تبلیغات در این شبکه اجتماعی را متوقف کرده اند.

گروه‌های حمایت از حقوق مدنی معتقدند فیس‌بوک و شبکه‌های اجتماعی برای مقابله با نفرت پراکنی و اخبار جعلی اقدامات کافی انجام نمی‌دهند. درهمین راستا کمپین مذکور تلاشی برای آن است که فیس‌بوک را وادار کند اقدامات تاثیرگذارتری در این زمینه اتخاذ کند.

این در حالی است که مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرایی فیس‌بوک نیز به دلیل عدم اقدام درباره این موضوع تحت انتقادات زیادی قرار گرفته است.
کد مطلب: 61507
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام