۲
۰
plusresetminus
جمعه ۲۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۰۰

اف‌سی‌سی آمریکا: به شرکت‌های مرتبط با دولت چین اجازه ارتباط یافتن با شبکه‌هایمان را نمی‌دهیم

معنای این چیست؟
ایتنا - قوانین چین به شکلی معنادار رژیم کمونیستی را محدود نمی‌کنند، که دلیل آن ماهیت استبدادی آن است
اف‌سی‌سی آمریکا: به شرکت‌های مرتبط با دولت چین اجازه ارتباط یافتن با شبکه‌هایمان را نمی‌دهیم
کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) ضربه‌ای جدید به شرکت‌های چینی هواوی و زدتی‌ای زده و هر دوی آنها تهدیدات امنیت ملی اعلام کرده است. FCC در بیانیه‌ای رسمی که منتشر کرده است، گفته است که صندوق خدمات جهانی آن برای خرید یا به شکلی دیگر پشتیبانی از هرگونه خدمات یا سخت‌افزار از هر یک از این شرکت‌ها قابل استفاده نخواهد بود. این اقدام پس از سال‌ها نگرانی بالقوه و مسائل امنیتی مرتبط با سخت‌افزار از شرکت‌های چینی رخ داده است.
 
به گزارش ایتنا به نقل از اسلش‌گیر، دولت آمریکا سال‌ها نگرانی‌هایی را درباره هواوی و ZTE – و همچنین چند شرکت چینی مانند DJI - ابراز نموده است.
 
دولت آمریکا ظاهرا اقداماتی را برای جلوگیری از استقرار تجهیزات هواوی در آمریکا آغاز نموده است و، اخیرا، محدودیت‌های مشخصی علیه این شرکت وضع نموده است. در اواخر مه، گزارش شده است که دولت ترامپ دستوری را بسط داده است که مانع از استفاده شرکتهای آمریکایی از سخت‌افزار مخابراتی هواوی و ZTE تا سال 2021 می‌شود.
 
در جدیدترین تحول، FCC آمریکا این اتهام را متوجه هواوی و ZTE کرده است که مشخصا «یک تهدید امنیت ملی برای یکپارچگی شبکه‌های ارتباطی و زنجیره تامین ارتباطات به شمار می‌رود». FCC توضیح داده است که این اعلامیه حاصل یک تصمیم رسمی درباره ریسک امنیتی است، و بیان نموده است که این اقدام به حفاظت از آمریکا در برابر «چین کمونیست و نقش‌آفرینان مخربی که ممکن است نیات شومی داشته باشند» کمک می‌کند.
  

تحت این اعلامیه، FCC می‌گوید که هر شرکتی که به دولت چین مرتبط است اجازه ارتباط یافتن با شبکه‌های این آژانس را پیدا نخواهد کرد؛ برخی از شرکت‌های موجود نیز باید دلایل موجهی بیاورند که چرا دسترسی شبکه‌ای آنها نباید لغو شود. ورای آن، FCC  همچنین روندی را آغاز خواهد کرد که دربرگیرنده حذف سخت‌افزار هواوی و ZTE از شبکه‌هایش خواهد بود.
 
کمیسیونر FCC، کار، در بیانیه‌ای گفت:
ما نمی‌توانیم هواوی و ZTE را چیزی کمتر از تهدید برای امنیت جمعیمان لحاظ کنیم. چین کمونیست قصد دارد تا افراد درون مرزهای ما را زیر نظر داشته باشد و به جاسوسی گسترده از صنایع ما بپردازد. هیچ چیز کمتر از جلوگیری از دسترسی هواوی و ZTE، که از یارانه دولت چین بهره می‌برند، نمی‌تواند برای این تهدید جدی امنیت ملی چاره‌جویی کند. گذشته از هر چیز، قوانین چین به شکلی معنادار رژیم کمونیستی را محدود نمی‌کنند، که دلیل آن ماهیت استبدادی آن است...
FCC به اجرای هرگونه اقداماتی که شبکه‌های ارتباطی آمریکا را در برابر نقش‌آفرینان مخربی که ممکن است به ما آسیب بزنند حفاظت کند ادامه خواهد داد.
 
 
کد مطلب: 61453
نام شما
آدرس ايميل شما


a
feedback
Iran, Islamic Republic of
«قوانین چین به شکلی معنادار رژیم کمونیستی را محدود نمی‌کنند، که دلیل آن ماهیت استبدادی آن است»
اصل موضوع همین است.
feedback
Iran, Islamic Republic of
خبرگزاری امریکایی هستی ؟ دعوا سر اینه که چین داره آمریکا رو میزنه کنار
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام