۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۳۰

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا ZTE و هواوی را به‌ عنوان تهدید ملی در نظر می‌‌گیرد

ایتنا- کمسیون ارتباطات فدرال به‌صورت رسمی اعلام کرد که دو کمپانی چینی زد.تی ای و هواوی به دلیل ارتباطات نزدیک خود با دولت چین به‌عنوان «تهدید امنیت ملی» در نظر گرفته می‌شوند.
کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا ZTE و هواوی را به‌ عنوان تهدید ملی در نظر می‌‌گیرد
کمسیون ارتباطات فدرال به‌صورت رسمی اعلام کرد که دو کمپانی چینی ZTE  و هواوی به دلیل ارتباطات نزدیک خود با دولت چین به‌عنوان «تهدید امنیت ملی» در نظر گرفته می‌شوند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از engadget، کمیسیون ارتباطات فدرال امریکا به‌صراحت اعلام کرده است که هواوی و ZTE  در بین شبکه‌های تلکام آمریکایی جایی ندارند. این قانون‌گذار به‌صورت رسمی دو کمپانی یاد شده را به‌عنوان «تهدیدهای امنیتی ملی» دانست و اپراتورها را از استفاده و نگهداری هر نوع محصولی از این دو شرکت منع کرد.
 
این اقدام کمیسیون ارتباطات فدرال با وجود اعلام فهرست نهادهای دولت آمریکا بسیار نمادین به نظر می‌رسد ولی درعین‌حال تمامی امیدهای این دو کمپانی چینی برای فعالیت در این کشور را با درهای بسته مواجه می‌کند. اجیت پای به‌عنوان مدیر کمیسیون ارتباطات فدرال اظهار کرد که این دستور در پی شواهد زیاد به دست آمده اتخاذ شده است و به ارتباطات قوی این دو کمپانی با دولت چین اشاره کرده است.
 
 
 
بااین‌حال شواهد فنی تائید کننده این ارتباط هنوز به حد کافی وجود ندارد. مقامات آمریکایی نیز در رابطه با اقدامات جاسوسی ZTE  و هواوی ساکت مانده‌اند. گزارش‌های به دست آمده در ماه فوریه نشان داد که هواوی احتمالا به درهای پشتی اپراتورها دسترسی دارد اما این کمپانی با اظهار این که این دسترسی‌ها قانون‌مند بود، ادعای یاد شده را رد کرد.
 
این اقدام کمیسیون ارتباطات فدرال البته برای آن دسته از کمپانی‌های تلکام که به دلیل مقرون‌به‌صرفه بودن به خرید تجهیزات ZTE  و هواوی روی آورده‌اند، بسیار سنگین تمام خواهد شد. تمامی این کمپانی‌ها مجبورند سخت‌افزار یاد شده را کنار بگذارند و آن‌ها را با نمونه‌های مشابه از کمپانی‌های دیگر جایگزین کنند.
 
کد مطلب: 61445
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير