۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۴

مسدود شدن اپلیکیشن‌های چینی در هند

ایتنا - هند دسترسی به 59 اپلیکیشن چینی را مسدود کرده که برنامه های اختصاصی شیائومی برای تماس ویدئویی و استفاده از خدمات شبکه های اجتماعی شامل Mi Community  و  Mi Video Call هم از جمله آنهاست.
مسدود شدن اپلیکیشن‌های چینی در هند

هند تیک‌تاک، وی‌چت و بسیاری از برنامه‌های تلفن همراه چینی را به دنبال منازعه مرزی با چین مسدود کرده و کاربران هندی نمی‌توانند از این برنامه‌ها استفاده کنند.

به گزارش ایتنا از فارس، دولت هند اعلام کرده که به علت نگرانی‌های شهروندان خود در مورد عدم حفظ امنیت و حریم شخصی در زمان استفاده از برنامه‌های چینی دسترسی به آنها را مسدود کرده است.

از جمله دیگر برنامه‌های تلفن همراه چینی که در هند مسدود شده، می‌توان به کیو کیو، بایدو و غیره اشاره کرد. وزیر فناوری اطلاعات هند اعلام کرده مسدود شدن این برنامه‌ها بر مبنای مشاهده فعالیت‌هایی توسط آنها صورت گرفته که موجب نقض تمامیت ارضی هند می‌شود و دفاع از این کشور و حفظ امنیت آن را به خطر می‌اندازد.

هند در مجموع دسترسی به 59 اپلیکیشن چینی را مسدود کرده که برنامه های اختصاصی شیائومی برای تماس ویدئویی و استفاده از خدمات شبکه های اجتماعی شامل Mi Community  و  Mi Video Call هم از جمله آنهاست.

برخی از این برنامه‌ها مانند تیک تاک دارای بیش از 200 میلیون کاربر در هند هستند و شرکت بایت دانس مالک تیک تاک امیدوار بود امسال بتواند تعداد کاربران خود را در هند به بیش از 300 میلیون نفر برساند.
کد مطلب: 61426
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام