d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - تصمیم اعضای کنگره آمریکا در پی ممنوعیت استفاده دولت فدرال از فناوری تشخیص چهره
۰
plusresetminus
شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۱

تصمیم اعضای کنگره آمریکا در پی ممنوعیت استفاده دولت فدرال از فناوری تشخیص چهره

ایتنا – فناوری تشخیص چهره بسیاری از کشورهای جهان را با مشکلات و تفرقه‌هایی در زمینه مدیریت سطح بالای جهان روبرو بوده است و به نظر می‌رسد که کنگره آمریکا تصمیم گرفته است که استفاده دولت فدرال از فناوری تشخیص چهره پایان بدهد.
تصمیم اعضای کنگره آمریکا در پی ممنوعیت استفاده دولت فدرال از فناوری تشخیص چهره
فناوری تشخیص چهره بسیاری از کشورهای جهان را با مشکلات و تفرقه‌هایی در زمینه مدیریت سطح بالای جهان روبرو بوده است و به نظر می‌رسد که کنگره آمریکا تصمیم گرفته است که استفاده دولت فدرال از فناوری تشخیص چهره پایان بدهد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  Engadget، شرایط چند هفته اخیر در آمریکا موجب شده است که حساسایت در زمینه استفاده از فناوری‌های مختلف توسط دولت قدرال این کشور به اوج خود برسد و در همین شرایط نیز اعضای کنگره آمریکا تصمیم گرفته‌اند که به سراغ ممنوع کردن استفاده از فناوری تشخیص چهره برای دولت فدرال بروند.

در حقیقت این طرح توسط سناتورهای دموکرات آمریکا مطرح شده است و قرار است بر اساس آن دولت فدرال امکان استفاده از فناوری تشخیص چهره را نداشته باشد تا به این وسیله از حاشیه‌های ایجاد شده در این زمینه جلوگیری شود.
 

بر اساس این طرح این آژانس فدرالی حق ندارد تا فناوری‌های مربوط به شناسایی هویت افراد از طریق شناسایی بیومتری را خریداری کرده یا موارد موجود در اختیار خود را برای نظارت بر عموم مورد استفاده قرار بدهد.
 
بر اساس این طرح، این تجهیزات بر خلاف قوانین آزادی فردی بوده و ورود غیرمجاز به حریم شخصی افراد را رقم می‌زند و به همین دلیل نیز ممنوعیت آن با پشتیبانی سایر اعضای کنگره روبرو شده است.
 
در بخشی از بیانیه مربوط به این طرح این چنین آمده است: «هیچکسی نباید این ترس را داشته باشد که دولت در حال ردیابی و شناسایی چهره او در هر مکانی که حاضر می‌شود است. هیچ خانواده دیگری نباید آنچه بر سر خانواده ویلیامز آمد را تجربه کنند.»   شایان ذکر است که رابرت ویلیامز کسی است که این سیستم‌ها به اشتباه او را به عنوان یک مجرم شناسایی کردند و دستگیری به ناحق او توسط پلیس، یکی از موارد بسیار مورد انتقاد نسبت به این فناوری را رقم زده است.
 
کد مطلب: 61406
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام