۰
plusresetminus
دوشنبه ۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۰

امکان تنظیم نرم‌افزار پیش‌فرض برای مرورگر وب و ایمیل در iOS14

ایتنا- اپل تصمیم گرفته است که به کاربران iOS 14 اجازه بدهد که نرم‌افزارهای پیش‌فرض مربوط به مرورگر وب و ارسال ایمیل را تغییر بدهند.
امکان تنظیم نرم‌افزار پیش‌فرض برای مرورگر وب و ایمیل در iOS14
اپل تصمیم گرفته است که به کاربران iOS 14 اجازه بدهد که نرم‌افزارهای پیش‌فرض مربوط مرور وب و ارسال ایمیل را تغییر بدهند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، کاربران می‌توانند پس از دریافت iOS 14 نرم‌افزار پیش‌فرض ایمیل و مرورگر خود را تغییر بدهند. این تغییر به‌صورت مستقیم توسط اپل اعلام نشده است اما در فهرست قابلیت‌های جدید در نظر گرفته شده برای iOS 14 دیده می‌شود.
 
کاربران با به‌روزرسانی iOS 14 می‌توانند نرم‌افزار مرورگر با ایمیل پیش‌فرض خود را انتخاب کنند و به‌این‌ترتیب زمانی که روی لینکی کلیک می‌کنید یا می‌خواهید ایمیل جدیدی ارسال کنید، نرم‌افزار انتخابی‌تان برایتان باز می‌شود. اپل برخلاف دستگاه‌های اندرویدی به کاربران اجازه تغییر نرم‌افزارهای پیش‌فرض iOS را نمی‌داد اما آن‌ها می‌توانستند برخی از این نرم‌افزارها را از دستگاه خود پاک کند. همین امر برای کاربران دردسر زیادی ایجاد کرده بود زیرا بسیاری از افراد نرم‌افزارهای سوم شخص را برای ایمیل و مرور وب ترجیح می‌دهند.
 
 
 
این تغییر نشان‌دهنده تغییر بزرگی در اپل است که این روزها با تحقیقات مرتبط با اعمال ضد انحصارگری در آمریکا و اروپا روبرو است. علاوه بر این توسعه‌دهندگان یک نرم‌افزار ایمیل جدید در شکایت خود از اپل مدعی شده‌اند که اپل به کاربران خود حق انتخاب چندانی نمی‌دهد و به این دلیل نرم‌افزار آن‌ها نمی‌تواند همان‌طور که شایسته است مورد استقبال قرار بگیرد.
 
در این میان اپل هنوز هم به کاربران اجازه نمی‌دهد که نرم‌افزار پیش‌فرض خود را برای بسیاری از کارها از قبیل گوش دادن به موسیقی تغییر بدهند و این تغییر پیش رو تنها برای شمار کمی از کاربران مفید است. بااین‌حال این تغییر هنوز هم برای کاربرانی که استفاده از نرم‌افزاری سوم شخص را برای ارسال ایمیل و مرور وب ترجیح می‌دهند مفید است.
 
کد مطلب: 61365
نام شما
آدرس ايميل شما