d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - افزوده شدن ویجت‌ها به صفحه اصلی آیفون با iOS14
۰
plusresetminus
يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۰۰

افزوده شدن ویجت‌ها به صفحه اصلی آیفون با iOS14

ایتنا- کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل امسال به‌صورت آنلاین برگزار شد و این کمپانی از iOS 14 رونمایی کرد. یکی از تغییرات اساسی مربوط به این نسخه از سیستم‌عامل اپل تغییر شکل ظاهری صفحه اصلی آیفون‌ها است.
افزوده شدن ویجت‌ها به صفحه اصلی آیفون با iOS14
کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل امسال به‌صورت آنلاین برگزار شد و این کمپانی از iOS 14 رونمایی کرد. یکی از تغییرات اساسی مربوط به این نسخه از سیستم‌عامل اپل تغییر شکل ظاهری صفحه اصلی آیفون‌ها است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از engadget، صفحه اصلی آیفون‌ها سال‌ها بدون تغییر مانده بود و اپل بر همین اساس تصمیم گرفت که روش‌های جدیدی را برای نمایش محتوا و کاربردی کردن صفحه اصلی در اختیار کاربران قرار بدهد. این سیستم‌عامل برای شروع از قابلیتی به نام App Library پرده برداشت که یافتن نرم‌افزارها را بسیار آسان‌تر خواهد کرد.
 
نرم‌افزارها در این بخش به‌صورت خودکار در دسته‌بندی‌های مختلف قرار می‌گیرند و انگار به‌صورت خودکار پوشه بندی شده‌اند. این قابلیت از یک نوار جستجو برخوردار است و نیز گروه‌های پیشنهادها و افزوده‌های اخیر را برای یافتن سریع‌تر به کاربر نمایش می‌دهد.
 
 
 
همچنین به نظر می‌رسد که درخواست اصلی کاربران iOS از اپل سرانجام به نتیجه رسیده است و این کمپانی تصمیم گرفته است که صفحه اصلی آیفون‌ها را با ویجت‌ها زیباتر و کارآمدتر کند. دستگاه‌های آیفون و آیپد سال‌ها برای نمایش ویجت‌ها از اسکرین خاصی استفاده می کرند اما سال گذشته اپل به کاربران آیپد اجازه داد که ستونی از ویجت‌ها را در صفحه اصلی دستگاه خود پین کنند.
 
هم‌اکنون سیستم‌عامل iOS 14 به شما اجازه می‌دهد که ویجت‌ها را در هر جای صفحه اصلی که مایل هستید کار بگذارید. این تغییر برای مدت‌ها از سوی کاربران درخواست شده بود و بهینه‌سازی بسیار مفیدی تلقی می‌شود. ویجت‌ها هنوز هم از سمت چت صفحه اصلی شروع می‌شوند اما شما می‌توانید آن‌ها را به روش درگ کردن به صفحه اصلی بیاورید.
 
علاوه بر این اپل برای کاربران خود از قابلیتی جدید  به نام «smart stack» رونمایی کرد که شما با استفاده از آن می‌توانید چند ویجت را در یک فضا قرار بدهید و با کشیدن آن‌ها به اطراف بتوانید محتوای ویجت‌های بعدی را به‌سرعت مشاهده کنید.
 
اپل همچنین از حالت جدیدی به نام  حالت تصویر در تصویر رونمایی کرد که نشان‌دهنده اهمیت بسیار زیاد تماشای ویدیوها در موبایل است. شما می‌توانید یک ویدیو خاص را به هنگام پخش شدن در جای مشخصی از اسکرین خود پین کرده و نیز پهنای آن را هم به‌دلخواه تنظیم کنید.
 
کد مطلب: 61362
برچسب ها: آیفون iOS14
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام