۰
plusresetminus
يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۰

روی‌گردانی اپل از پردازنده‌‌های اینتل

ایتنا- اپل تصمیم گرفته است که رفته‌رفته استفاده از تراشه‌های اینتل را متوقف کند و به همین منظور پروژه‌های متفاوتی را برای کمک به توسعه‌دهندگان ایجاد کرده است.
روی‌گردانی اپل از پردازنده‌‌های اینتل
اپل تصمیم گرفته است که رفته‌رفته استفاده از تراشه‌های اینتل را متوقف کند و به همین منظور پروژه‌های متفاوتی را برای کمک به توسعه‌دهندگان ایجاد کرده است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، کمپانی اپل در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اعلام کرد که قصد دارد تا استفاده از پردازنده‌های اینتل را کاهش داده و از نمونه‌های ساخت خود استفاده کند. پروژه سیلیکون اپل به‌صورت کلی به ساخت پردازنده‌های قوی و کارآمدی تمرکز است که موجب افزایش عمر باتری‌های مک‌بوک‌ها می‌شود.
 
تراشه‌های ساخت اپل با سیستم‌عامل مک نسخه Big Sur یکپارچگی کامل دارند. تمامی نرم‌افزارهای اپل نظیر Final Cut Pro هم‌اکنون می‌توانند به‌صورت محلی روی مک های مبتنی بر سیلیکون اجرا شوند. مایکروسافت همچنین نسخه‌ای از مایکروسافت suite  را به‌صورت محلی برای اپل سیلیکون عرضه کرده است و ادوبی نیز همین کار را برای نرم‌افزارهای Creative Cloud انجام داده است.
 
علاوه بر این نرم‌افزارهای آیفون و آیپد نیز می‌توانند به‌صورت محلی روی اپل سیلیکون اجرا شوند. شما می‌توانید آن‌ها را از اپ استور مک دانلود کنید. درنهایت حرکت به‌سوی اپل سیلیکون موجب می‌شود تا اپل و توسعه‌دهندگان سوم شخص بتوانند نرم‌افزارهایی را بسازند که با کم‌ترین تفاوت بتوانند روی دستگاه‌های مختلف کار کنند. این ایده با کمک پروژه کاتالیست تا حدی به ثمر نشست.
 
 
 
اپل انتظار دارد که توسعه‌دهندگان نرم‌افزار مک خود را به‌سرعت به‌روزرسانی کنند و تمامی ابزار موردنیاز برای انجام این کار نیز در Xcode 12 در اختیارشان قرار داده شده است. بااین‌حال این کمپانی می‌خواهد مطمئن شود که نرم‌افزارها می‌توانند روی مک های مبتنی بر سیلیکون اپل اجرا شوند. این کمپانی با ارائه کیت Developer Transition  به توسعه‌دهندگان در به‌روزرسانی برنامه‌هایشان کمک کرده است و این کیت‌ها از این هفته به بازار عرضه می‌شوند.
 
به‌صورت کلی این تصمیم بزرگ اپل برای اینتل چندان هزینه‌بر نخواهد بود. گفته می‌شود که تنها 2 الی 4 درصد از فروش سالیانه اینتل به کمپانی اپل تعلق دارد و از دست دادن این مشتری برای اینتل چندان ویرانگر نخواهد بود و البته این کاهش فروش نیز به‌صورت ناگهانی اتفاق نخواهد افتاد.
 
اینتل می‌دانست که این مهاجرت سرانجام اتفاق خواهد افتاد زیرا اپل از مدت‌ها پیش برای انجام این کار تصمیم‌گیری کرده و روی آن کار کرده بود. این کمپانی در تلاش است تا بتواند با ارائه تراشه‌های بسیار پرقدرت برای کامپیوترهای خانگی بتواند قدرت خود را در بازار پس از از دست دادن اپل بیش‌ازپیش تقویت کند.
 
کد مطلب: 61361
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر