۰
plusresetminus
يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۴

همکاری گوگل با شرکت‌‌های سوم شخص برای آوردن نرم‌‌افزارهای ویندوزی به سیستم‌ عامل کروم

ایتنا- کمپانی Parallels اعلام کرده است که برای ارائه قابلیت اجرای نرم‌افزاری ویندوز روی دستگاه‌های تجاری مجهز به سیستم‌عامل کروم با گوگل همکاری‌هایی را آغاز کرده است.
همکاری گوگل با شرکت‌‌های سوم شخص برای آوردن نرم‌‌افزارهای ویندوزی به سیستم‌ عامل کروم
کمپانی Parallels اعلام کرده است که برای ارائه قابلیت اجرای نرم‌افزاری ویندوز روی دستگاه‌های تجاری مجهز به سیستم عامل کروم با گوگل همکاری‌هایی را آغاز کرده است.
 
به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، کمپانی Parallels برای سال‌ها نرم‌افزار مجازی‌سازی ویژه‌ای ارائه می‌کند که کاربران با استفاده از آن می‌توانستند روی دستگاه‌های مک از سیستم عامل ویندوز استفاده کنند، اما امروز این کمپانی در حال تلاش برای عرضه روش تطبیقی جدیدی است.
 
کمپانی Parallels به‌تازگی اعلام کرده است که با شرکت گوگل برای ارائه پشتیبانی کامل از نرم‌افزارهای سیستم عامل ویندوز برای دستگاه‌های تجاری مجهز به سیستم عامل کروم همکاری خواهد کرد.
گفته شده این همکاری برای تمامی کسب‌ و کارهایی که از نرم‌افزارهای ویندوزی استفاده می‌کنند یا می‌خواهند به‌صورت محلی از نرم‌افزار مایکروسافت آفیس استفاده کنند بسیار مفید خواهد بود.
 
 
علاوه بر این قابلیت، امکان اجرای نرم‌افزارهای ویندوز روی سیستم عامل کروم موجب می‌شود که دستگاه‌های مجهز به این سیستم ‌عامل در محیط‌های کاری‌ای که پیش ‌از این مجبور به اتکا به سخت‌افزار ویندوز بودند، بیشتر از قبل مورد استفاده قرار بگیرد.
البته شرط اساسی تحقق یافتن چنین موضوعی، نحوه اجرای این قابلیت است.
 
نکته مهم اینکه روش کار این قابلیت هنوز مشخص نیست.
کمپانی Parallels در این خصوص تنها اعلام کرده است که این همکاری موجب می‌شود که نرم‌افزارهای ویندوز نظیر مایکروسافت آفیس به‌صورت تمام‌عیار و بی‌نقض روی دستگاه‌های تجاری کروم بوک اجرا شوند.
همچنین هنوز مشخص نیست که آیا این قابلیت برای کاربران عادی که خارج از محیط‌های کاری از دستگاه‌های کروم بوک عادی استفاده می‌کنند نیز عرضه خواهد شد یا خیر.
 
با این ‌وجود همکاری‌هایی از این ‌دست، درها را برای ارائه قابلیت یاد شده به افراد عادی خواهد گشود.
همچنین کمپانی Parallels تاریخ عرضه قابلیت یاد شده برای پاییز امسال برنامه‌ریزی کرده است و به همین دلیل تا آن زمان باید برای مشاهده نرم‌افزار ویندوز روی کروم بوک‌های تجاری صبر کنیم.
 
کد مطلب: 61283
برچسب ها: گوگل ویندوز
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام