۰
plusresetminus
يکشنبه ۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۰

آمازون بابت سواستفاده از اطلاعات کاربران جریمه شد

ایتنا - کمپانی آمازون به دلیل سو استفاده از اطلاعات کاربران و داده‌های فروشندگان خود توسط کمیسیون اروپا به پرداخت جریمه نقدی متهم شد.
آمازون بابت سواستفاده از اطلاعات کاربران جریمه شد
کمپانی آمازون به دلیل سو استفاده از اطلاعات کاربران و داده‌های فروشندگان خود توسط کمیسیون اروپا به پرداخت جریمه نقدی متهم شد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، وال استریت ژورنال گزارش کرده است که کمیسیون اروپا در پی بررسی‌های یک‌ساله انجام‌شده در رابطه با اعمال تجاری آمازون تصمیم گرفته است که این کمپانی را به دلایل ضدانحصاری جریمه کند.
 
در این گزارش آمده است که جریمه‌ها احتمالا در طی دو هفته آینده اعلام خواهند شد و پس‌ازآن طبق گزارش‌ها  آن‌ها آمازون را به استفاده از داده‌های جمع‌آوری‌شده از فروشندگان شخص ثالث روی پلتفرم خود و رقابت مستقیم علیه آن‌ها متهم خواهند کرد. این کمپانی هنوز در این رابطه اظهارنظر نکرده است اما کمیسیون اروپا اعلام کرده است که:« به نظر می‌رسد آمازون از اطلاعات حساس رقابتی درباره فروشندگان خود، محصولاتشان و تراکنش‌های انجام‌شده در این بازار استفاده می‌کند.»
 
 
 
اگر گزارش وال استریت ژورنال صحیح باشد تغییرات اعمال شده توسط کمیسیون اروپا را می‌توان از جدیدترین مواردی دانست که در آن آمازون در رابطه با اعمال فروشندگان به دردسر می‌افتد. مشکلات آمازون از زمانی آغاز شد که 20 کارمند سابق این کمپانی به وال استریت ژورنال اعلان کردند که این کمپانی از داده‌های فروشنده برای کمک به طراحی و قیمت‌گذاری محصولات تولیدی خود استفاده می‌کند.
 
بااین‌حال قول‌های آمازون مبنی بر عدم تکرار ماجراهایی ازاین‌دست برای قانون‌گذاران آمریکا کافی نبود. در ماه می کمیته قضایی مجلس از جف بزوس خواست که در کنگره شهادت بدهد. بزوس هنوز این کار را انجام نداده است و ممکن است این زودی‌ها این خواسته کمیته قضایی را برآورده نکند.
 
کد مطلب: 61238
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام