۰
plusresetminus
شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۸

اخراج کارمند فیس‌بوک به دلیل پست ترامپ!

ایتنا - یکی از کارمندان فیس‌بوک برای انتقاد از سیاست مارک زاکربرگ در عدم حذف پست دونالد ترامپ اخراج شد.
اخراج کارمند فیس‌بوک به دلیل پست ترامپ!


یکی از کارمندان فیس‌بوک که از تصمیم مارک زاکربرگ برای حذف نکردن پست دونالد ترامپ (رئیس جمهور آمریکا) انتقاد کرد بود، اخراج شد.

به گزارش ایتنا از مهر، برندون دیل یکی از مهندسان این شبکه اجتماعی در سیاتل در توئیتر خود نوشته بود به دلیل انتقاد علنی از یکی از همکارانش که حاضر نشده بود از بیانیه جنبش «زندگی سیاهان اهمیت دارد» پشتیبانی کند، اخراج شده است. دیل قصد داشت این بیانیه را در اسناد توسعه دهندگان منتشر کند. دیل پس از اخراجش در توئیتر نوشت: بدون شک رفتارم برخلاف سیاست‌های محیط کاری فیس‌بوک بود. من ادعا نمی‌کنم که ناعادلانه اخراج شده‌ام. من از فیس‌بوک، ضرری که می‌رساند و سکوت افرادی که با آن همکاری می‌کنند، خسته شده‌ام.

یک روز قبل از انتشار این توئیت، دیل به جمعی از همکارانش ( از جمله ۶ مهندس دیگر) پیوسته و میز کار خود را ترک کرده بود. او همچنین با انتشار توئیتی  به شیوه برخورد زاکربرگ با پست‌های ترامپ در خصوص تظاهرات ضدنژاد پرستی اعتراض کرده بود. دیل در این توئیت که دوم ژوئن منتشر شده، نوشته است: منتشر نکردن یک بیانیه به طور عمدی، عملی سیاسی است. 

انتشار پیام «با شروع غارت تیراندازی آغاز می‌شود» دونالد ترامپ در شبکه‌های اجتماعی جنجال زیادی به پا کرد. این پیام در واکنش به تظاهرات مردم پس از مرگ جورج فلوید به دلیل خشونت پلیس منتشر شده بود.

فیس‌بوک نیز دلیل اخراج دیل را تایید کرده اما اطلاعات بیشتری در این باره منتشر نکرده است.  این درحالی است که شرکت مذکور اعلام کرده بود شرکت کنندگان در اعتراض به تصمیم زاکربرگ با اقدام انتقام جویانه روبرو نخواهند شد.
کد مطلب: 61226
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر