۱
۰
plusresetminus
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۵

پیش‌بینی افزایش دوبرابری ارزش بیت‌کوین

ایتنا - به تازگی شرکت بلومبرگ با انتشار یادداشتی برآورد و اعلام کرده است که بهای رمز ارز بیت‌کوین در سال جاری میلادی به ۲۰ هزار دلار نیز خواهد رسید.
پیش‌بینی افزایش دوبرابری ارزش بیت‌کوین


هفته گذشته شرکت تحقیقاتی و خدمات مالی گلمن ساکس در ایالات متحده آمریکا با انتشار گزارشی خاطرنشان کرده بود که افراد نباید بر روی سرمایه گذاری در بیت‌کوین امیدوار باشند چرا که این رمز ارز دیجیتالی محبوب به دلایلی که در گزارش خود به طور مفصل به تشریح آن پرداخته بود، رشد چندان قابل توجهی نخواهد کرد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، حالا کارشناسان بلومبرگ به نظر می‌رسد که پیش‌بینی کاملاً متفاوتی را با برآوردهای کارشناسان فعال در گلدمن ساکس اتخاذ کرده‌اند چراکه با انتشار یادداشتی جدید مدعی شده‌اند که بهای بیت‌کوین در سال جاری میلادی به ۲۰ هزار دلار نزدیک خواهد شد. رقمی که تقریباً دو برابر ارزش کنونی آن است.

بلومبرگ در این یادداشت خاطرنشان کرده است: بیت‌کوین که هم اکنون محبوبترین پرطرفدار ترین و معروف‌ترین رمز ارز دیجیتالی در جهان به شمار می رود، طبق مشخصه‌های تکنیکال و بنیادی قادر خواهد بود رشد چشمگیری را در سال جاری میلادی تجربه کند و باید شرایط خیلی غیر عادی و غیر مترقبه پیش برود تا بیت‌کوین طبق این مشخصات عمل و رشد نکند.

به عبارتی دیگر، طبق این گزارش بیت‌کوین در صورتی که در سال ۲۰۲۰ میلادی نیز همان روند سال ۲۰۱۶ را دنبال کند، قادر خواهد بود رشدی دو برابری را تجربه کرده و به ارزش حدوداً ۲۰ هزار دلار نیز دست یابد.

به گفته کیتی استوکتون، یکی از کارشناسان و تحلیلگران فعال در این حوزه، بیت‌کوین از لحاظ تکنیکال جایگاه خود را بر روی ۸ هزار دلار به ثبات رسانده و در صورتی که به سطوح بالاتر از ۱۰ هزار دلار صعود کند، می‌تواند افزایش قیمت چشمگیری را تجربه کند.

از جمله دلایلی که بلومبرگ در گزارش خود عنوان کرده که به نفع بیت‌کوین تمام خواهد شد، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

- افت شدید بازارهای سرمایه به علت شیوع گسترده و بحران پاندمی ویروس کرونا و رشد تمایل به سرمایه‌گذاری در بازار بیت‌کوین
-  تمایل دولت‌های مختلف برای مهاجرت از پول های کاغذی به پول‌های دیجیتال به علت شیوع گسترده ویروس کرونا
- تغییر استراتژی و سیاست‌های اتخاذ شده از سوی بانک های مرکزی در سراسر جهان به بازارهای مستقل نظیر بیت کوین و طلا

طبق وب سایت coindesk، شرکت بلومبرگ که در زمینه امور مالی و سرمایه‌گذاری، دیتا و نرم‌افزار فعالیت می‌کند، در این گزارش تاکید کرده و به سرمایه‌گذاران هشدار داده است که این پیش‌بینی تنها مختص بیت کوین بوده و شامل سایر رمز ارزها نمی‌شود.
کد مطلب: 61162
نام شما
آدرس ايميل شما


a
feedback
Iran, Islamic Republic of
چه دنیای غریبی! پول یک زمانی ابزار ذخیره نیروی کار و تلاش انسان ها بود برای راحتی و سرعت مبادلات بدون تاریخ انقضا همان نیروی کار ذخیره شده ، حالا با چه منطقی نیروی کار ماشینی میخواد جایگزین پول بشه ؟ پولی که با یک قطع برق ، قطع شبکه ، فروپاشی فضای مجازی ، و ..... هیچ اثری ازش نمی ماند ، قدیما به اینجور کارها میگفتن از آب کره گرفتن .
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام