کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

عرضه همگانی نسخه جدید مایکروسافت اج از طریق به‌‌روزرسانی ویندوز

1 تير 1399 ساعت 19:25

ایتنا- مایکروسافت مرورگر اج مبتنی بر کرومیوم خود را در قالب بسته به‌روزرسانی ویندوز برای کاربران این سیستم‌عامل عرضه خواهد کرد.


مایکروسافت، غول نرم‌افزاری جهان، مرورگر اج مبتنی بر کرومیوم خود را در قالب بسته به‌روزرسانی ویندوز برای کاربران این سیستم عامل به زودی عرضه خواهد کرد.
 
به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، مرورگر اج به‌عنوان جایگزینی برای مرورگر پر نقص اینترنت اکسپلورر در سال 2015 به کاربران ویندوز عرضه شد.
با این ‌حال، این مرورگر پس از مدت‌ها، در سال گذشته از نو ساخته شد و این بار برای ساخت آن به‌ جای موتور EdgeHTML از فریم ورک متن‌باز کرومیوم استفاده شد.
 
گفتنی است که نسخه جدید این نرم‌افزار مرور وب، از ژانویه در اختیار کاربران قرار گرفت، اما دانلود آن تنها به‌صورت دستی ممکن است و البته برخی قابلیت‌های مهم نیز در این نسخه وجود نداشته است.
اما هم‌اکنون نسخه کامل مایکروسافت اج به‌عنوان بخشی از به‌روزرسانی ویندوز برای کاربران عرضه شده است، و آنها می‌توانند به‌راحتی از ویژگی‌های به‌روز شده و بهینه‌سازی شده این مرورگر جدید استفاده کنند و آن را به عنوان نرم‌افزاری قوی و قابل قبول، برای گردش آسان در وب بکار برند.
 

 
 
از سوی دیگر، مرورگر اج به دلیل برخورداری از کدبیس یکسان با کروم، به این مرورگر گوگل شبیه شده است و همچنین یکپارچگی آن با وب‌سایت‌ها بهبود چشمگیری داشته است.
برخی کاربران گزارش کرده‌اند که مرور اج نسبت به مرورگر کروم به منابع سخت‌افزاری کمتری نیاز دارد که امتیاز بسیار خوب است.
شایان ذکر است که این نسخه از مرورگر اج در حال حاضر از افزونه‌های متعدد موجود در مایکروسافت استور پشتیبانی می‌کند.
 
زمانی که این مرورگر از طریق به‌روزرسانی ویندوز به‌صورت خودکار برای کاربران نصب شود، این سیستم عامل به‌صورت خودکار تمامی تنظیمات، بوکمارک‌ها و قابلیت‌های دیگر شخصی سازی شده توسط کاربر در نسخه قدیمی این نرم‌افزار را به نسخه مبتنی بر کروم آن انتقال خواهد داد.
 
بنظر کارشناسان، قرار گرفتن مرورگر مایکروسافت اج در بسته به‌روزرسانی مایکروسافت موجب می‌شود که کاربران زیادی در سراسر دنیا به این مرورگر دسترسی پیدا کنند. با این ‌حال باید در نظر داشت که محبوبیت مرورگر کروم در بین کاربران، همچنان  بسیار زیاد است و مایکروسافت برای کنار زدن این رقیب سرسخت، راهی بسیار طولانی و دشوار را در پیش روی خود دارد.
 


کد مطلب: 61142

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/61142/عرضه-همگانی-نسخه-جدید-مایکروسافت-اج-طریق-به-روزرسانی-ویندوز

ايتنا
  https://www.itna.ir