کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

شکایت 5 میلیارد دلاری از گوگل بابت ردیابی کاربران در حالت ناشناس

سايت خبری ايتنا , 19 خرداد 1399 ساعت 3:00

ایتنا- گزارش‌های به‌دست‌آمده حاکی از آن است که گوگل اطلاعات کاربران را حتی در صورت روشن بودن حالت ناشناس جمع‌آوری کرده است و به همین دلیل با پرونده‌ای 5 میلیارد دلاری روبرو است.


گزارش‌های به‌دست‌آمده حاکی از آن است که گوگل اطلاعات کاربران را حتی در صورت روشن بودن حالت ناشناس جمع‌آوری کرده است و به همین دلیل با پرونده‌ای 5 میلیارد دلاری روبرو است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  digitaltrends، شکایت جدید 5 میلیارد دلاری از گوگل این کمپانی را به دلیل ردیابی کاربرانی که از حالت مرور خصوصی استفاده می‌کنند متهم کرده است. در این شکایت آمده است که این غول فناوری تاریخچه مرور وب کاربران و عادات آن‌ها را مستقیما از طریق پلاگین‌های وب‌سایت گوگل جمع‌آوری می‌کند.
 
در این پرونده ادعا شده است که حالت ناشناس گوگل به کاربران این احساس غلط را القا می‌کند که استفاده آن‌ها از اینترنت ره‌گیری نمی‌شود و آن‌ها به این باور غلط رسیده‌اند که اگر از حالت ناشناس استفاده کنند، کنترل اطلاعات مرور وبشان به دست خودشان خواهد بود.

 


علاوه بر این در این شکایت اظهار شده است که گوگل به‌صورت محرمانه کاربران را از طریق بسیاری از سرویس‌های سوم شخصی که به وب‌سایت‌ها و ناشران عرضه می‌کند، ردیابی می‌کند. این سرویس‌ها شامل تجزیه‌وتحلیل گوگل، مدیریت تبلیغات گوگل و... است.
 
در مطالعات اخیر مشخص شده است که حالت مرور خصوصی برای این ساخته شده است که مرورگر نتواند اطلاعات شما را جمع‌آوری کرده و آن را مستقیما با حساب کاربری شما همگام‌سازی کند. بااین‌حال هنوز وب‌سایت‌ها می‌توانند کاربران را ردیابی کنند و اطلاعات  ارائه‌شده توسط آن‌ها را درجایی ذخیره کنند.
 
دو سال قبل محققی از دانشگاه واندربیلت اعلام کرد که اطلاعات حالت ناشناس توسط شناسه‌هایی که از چشم کاربر مخفی هستند جمع‌آوری می‌شود و گوگل می‌تواند این اطلاعات جمع‌آوری‌شده را به اعتبارنامه‌های شخصی کاربران که در حساب کاربری گوگل آن‌ها ذخیره شده است متصل کند. البته هنوز مشخص نیست که آینده ‌این پرونده چه خواهد شد و تحقیق و تفحص در این رابطه همچنان ادامه دارد.
 


کد مطلب: 61135

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/61135/شکایت-5-میلیارد-دلاری-گوگل-بابت-ردیابی-کاربران-حالت-ناشناس

ايتنا
  https://www.itna.ir