۳
۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۰۰

شکایت 5 میلیارد دلاری از گوگل بابت ردیابی کاربران در حالت ناشناس

ایتنا- گزارش‌های به‌دست‌آمده حاکی از آن است که گوگل اطلاعات کاربران را حتی در صورت روشن بودن حالت ناشناس جمع‌آوری کرده است و به همین دلیل با پرونده‌ای 5 میلیارد دلاری روبرو است.
شکایت 5 میلیارد دلاری از گوگل بابت ردیابی کاربران در حالت ناشناس
گزارش‌های به‌دست‌آمده حاکی از آن است که گوگل اطلاعات کاربران را حتی در صورت روشن بودن حالت ناشناس جمع‌آوری کرده است و به همین دلیل با پرونده‌ای 5 میلیارد دلاری روبرو است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  digitaltrends، شکایت جدید 5 میلیارد دلاری از گوگل این کمپانی را به دلیل ردیابی کاربرانی که از حالت مرور خصوصی استفاده می‌کنند متهم کرده است. در این شکایت آمده است که این غول فناوری تاریخچه مرور وب کاربران و عادات آن‌ها را مستقیما از طریق پلاگین‌های وب‌سایت گوگل جمع‌آوری می‌کند.
 
در این پرونده ادعا شده است که حالت ناشناس گوگل به کاربران این احساس غلط را القا می‌کند که استفاده آن‌ها از اینترنت ره‌گیری نمی‌شود و آن‌ها به این باور غلط رسیده‌اند که اگر از حالت ناشناس استفاده کنند، کنترل اطلاعات مرور وبشان به دست خودشان خواهد بود.

 

علاوه بر این در این شکایت اظهار شده است که گوگل به‌صورت محرمانه کاربران را از طریق بسیاری از سرویس‌های سوم شخصی که به وب‌سایت‌ها و ناشران عرضه می‌کند، ردیابی می‌کند. این سرویس‌ها شامل تجزیه‌وتحلیل گوگل، مدیریت تبلیغات گوگل و... است.
 
در مطالعات اخیر مشخص شده است که حالت مرور خصوصی برای این ساخته شده است که مرورگر نتواند اطلاعات شما را جمع‌آوری کرده و آن را مستقیما با حساب کاربری شما همگام‌سازی کند. بااین‌حال هنوز وب‌سایت‌ها می‌توانند کاربران را ردیابی کنند و اطلاعات  ارائه‌شده توسط آن‌ها را درجایی ذخیره کنند.
 
دو سال قبل محققی از دانشگاه واندربیلت اعلام کرد که اطلاعات حالت ناشناس توسط شناسه‌هایی که از چشم کاربر مخفی هستند جمع‌آوری می‌شود و گوگل می‌تواند این اطلاعات جمع‌آوری‌شده را به اعتبارنامه‌های شخصی کاربران که در حساب کاربری گوگل آن‌ها ذخیره شده است متصل کند. البته هنوز مشخص نیست که آینده ‌این پرونده چه خواهد شد و تحقیق و تفحص در این رابطه همچنان ادامه دارد.
 
کد مطلب: 61135
نام شما
آدرس ايميل شما


a
feedback
Iran, Islamic Republic of
همیجوری که زمان می گذرد ، به روزهایی خواهیم رسید که از گوگل بپرسیم ، من کیستم؟ کجا هستم؟ چکارکنم؟ مزار پدر و مادرم کجاست؟ و.... و یا اجازه هست تغییر مکان بدهم؟ شاید نطارت و کنترل گوگل امروز طنز باشد و بی تفاوت باشیم ، اما بی توجهی به آن ، آینده دردناکی خواهد داشت.
feedback
Iran, Islamic Republic of
خب دوست عزیز از موتور جستجوی duckduck go استفاده کن! به جای Gmail از Protonmail یا Criptext استفاده کن
feedback
Iran, Islamic Republic of
بین پیام‌رسان ها هم واتس اپ حذف کن به جاش وایر، سیگنال،secret chat تلگرام،استفاده کن
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام