d21'; ?> ايتنا - حلقه‌ای که علائم کرونا را سه روز زودتر تشخیص می‌دهد
۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۰

حلقه‌ای که علائم کرونا را سه روز زودتر تشخیص می‌دهد

ایتنا- محققان مدعی شده‌اند که حلقه Oura می‌تواند علائم بیماری کرونا را تا سه روز زودتر از بروز آن‌ها در بدن بیمار تشخیص بدهد.
حلقه‌ای که علائم کرونا را سه روز زودتر تشخیص می‌دهد
محققان مدعی شده‌اند که حلقه Oura می‌تواند علائم بیماری کرونا را تا سه روز زودتر از بروز آن‌ها در بدن بیمار تشخیص بدهد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، یکی از چالش‌های اصلی مبارزه با ویروس کرونا این است که بسیاری از افراد پیش‌ازاین که علائمی از این بیماری داشته باشند، ناقل ویروس هستند. بااین‌حال محققان دانشگاه وست ویرجینیا توانستند با استفاده از حلقه پوشیدنی ویژه‌ای از کمپانی Oura و مدل‌های پیش‌بینی کننده هوش مصنوعی، وجود علائم در بیماران را قبل از پیدایش آن‌ها تشخیص بدهند.
 
هم‌اکنون این محققان مدعی شده‌اند که پلتفرم دیجیتال آن‌ها می‌تواند علائم مرتبط با کووید-19 را تا سه روز جلوتر از وقوع آن‌ها با دقتی 90 درصدی تشخیص بدهد. این رویکرد مبنی بر علم عصب‌شناسی است و از مشارکت‌کنندگان می‌خواهد که میزان استرس، اضطراب، حافظه و دیگر بیومتریک های روان‌شناختی و شناختی خود را در نرم‌افزار RNI ردیابی کنند.
 
 
 
حلقه  Oura اطلاعات فیزیکی نظیر دمای بدن، تغییر ضربان قلب، میزان تنفس و الگوهای خواب افراد را جمع‌آوری کرده و سپس سیستم ویژه‌ای با مدل‌های هوش مصنوعی اطلاعات نرم‌افزار یاد شده را با اطلاعات حلقه ترکیب می‌کند. البته دقت 90 درصدی این سیستم مشکلات زیادی دارد و اگر 1000 نفر از آن استفاده کنند، 100 نفر اطلاعات غلط دریافت خواهند کرد و به اشتباه خواهند افتاد.
 
این پلتفرم هم‌اکنون توسط بیش از 600 متخصص حوزه سلامت تست شده است و RNI نیز به‌صورت همزمان برای مقیاس بندی این تست و افزایش تعداد مشارکت‌کنندگان آن به 10 هزار نفر با دانشگاه‌های توماس جفرسون و واندربیلت همکاری می‌کند. علاوه بر این محققان دانشگاه کالیفرنیا نیز در تلاش‌اند تا از این حلقه برای تشخیص وجود ویروس در مراقبان بخش سلامت استفاده کنند.
 
کد مطلب: 61126
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام