کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

هواوی موبایلی با نمایشگر بدون بریدگی می‌سازد

14 خرداد 1399 ساعت 11:58

ایتنا - اکنون بسیاری از تولید کنندگان سعی دارند فناوری دوربین زیر نمایشگر را عرضه کنند. در همین راستا حق امتیاز موبایلی متعلق به شرکت هواوی منتشر شده است.



شرکت هواوی دو حق امتیاز اختراع موبایل ثبت کرده که به نظر می‌رسد دو نسخه مختلف از یک دستگاه باشند. از آنجا که روی دستگاه هیچ بریدگی وجود ندارد، دوربین جلویی آنها احتمالا زیر صفحه نمایش است.

به گزارش ایتنا از مهر، تولید کنندگان موبایل سعی دارند دستگاهی بسازند که نمایشگر آن تمام صفحه باشد، به همین دلیل موبایل‌هایی با لبه‌های نازک‌تر طراحی شده‌اند و بریدگی روی نمایشگر  نیز به دوربین‌های پاپ‌آپ تبدیل شده است. 

اکنون بسیاری از تولید کنندگان سعی دارند فناوری دوربین زیر نمایشگر را عرضه کنند. در همین راستا حق امتیاز موبایلی متعلق به شرکت هواوی منتشر شده است.

این شرکت چینی دو حق امتیاز در سال ۲۰۱۹ میلادی ثبت کرده که سازمان ملی مالکیت معنوی چین آن را به تازگی منتشر کرده است. در این حق امتیاز‌ها، ۷ تصویر از محصول وجود دارد.

در هر دو حق امتیاز دستگاهی مشابه رسم شده و تنها نکته متمایز میان آنها ماژول دوربین پشتی است. بنابراین احتمالا هر دو حق امتیاز به نسخه‌های متفاوت از یک موبایل تعلق دارد.

نخستین نکته قابل توجه در یکی از این موبایل‌ها ماژول دوربین سه تایی و عمودی شکل است. دو حسگر دوربین زیر یک فلش ال ای دی قرار دارند. در موبایل دیگر  ۴ دوربین در یک ماژول دایره شکل قرار گرفته اند.

اما نمایشگر هر دو موبایل یکسان است  و گوشه‌هایی خمیده با لبه‌ای باریک در قسمت بالا و پایین دارد. روی نمایشگرها دوربین سلفی دیده نمی‌شود. این امر نشان می‌دهد حسگر آن احتمالا زیر صفحه نمایش نصب شده است.


کد مطلب: 61124

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/61124/هواوی-موبایلی-نمایشگر-بدون-بریدگی-می-سازد

ايتنا
  https://www.itna.ir