۱
۰
plusresetminus
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۸

جنجالی که توییت ترامپ به پا کرد!

ایتنا - پس از آن که ترامپ با پست توئیتری خود از خشونت در شهر بحران زده مینیاپولیس دفاع کرد، توئیتر پست وی را محدود کرد، اما فیس‌بوک به علت عدم برخورد مشابه مجبور به ارائه توضیح شد.
جنجالی که توییت ترامپ به پا کرد!


بسیاری از کاربران فیس‌بوک از مارک زاکربرگ مدیرعامل این شرکت که کنترل اینستاگرام را هم بر عهده دارد، انتقاد کرده‌اند که چرا مطالب مروج خشونت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را پاک یا بلوکه نمی‌کند.

به گزارش ایتنا از مهر، ترامپ در یکی از پست‌های توئیتری خود خواستار برخورد تند با معترضان به قتل یک سیاه پوست توسط پلیس آمریکا شده بود و توئیتر این پست را به علت ترویج خشونت محدود کرد. فیس‌بوک و اینستاگرام این مطالب را محدود نکرده اند و همین مساله باعث حمله به زاکربرگ شد و او سرانجام با ارسال پستی در فیس‌بوک در این زمینه موضع گیری کرد.

زاکربرگ در مطلب خود اگر چه از پست ترامپ به طور ملایم انتقاد کرده، اما افزوده که این شرکت تصمیم گرفته تا پست یادشده را حذف نکند، زیرا ارجاع ترامپ به گارد ملی به معنای هشداری در مورد اقدام دولت است.

وی نوشته است: ما فکر می‌کنیم مردم باید بدانند که دولت درصدد اعمال قدرت است. سیاست ما در مورد تحریک به خشونت، بحث در مورد استفاده دولت از خشونت را مجاز می‌داند. هر چند من فکر می‌کنم شرایط امروز سوالات مهمی را در مورد محدودیت‌های بالقوه بحث در این مورد پیش خواهد آورد. در نهایت ما به این جمع بندی رسیدیم که پست ترامپ سیاست‌های فیس‌بوک را نقض نکرده و مهم است که مردم آن را ببینند.

پیش از این خبرهایی در مورد درخواست برخی کارکنان فیس‌بوک از زاکربرگ برای حذف پست جنجالی ترامپ منتشر شده بود. به گفته یکی از کارکنان فیس‌بوک شکست این شرکت در این زمینه باعث خواهد شد تا تاریخ قضاوت مهربانانه‌ای در مورد فیس‌بوک نداشته باشد.
کد مطلب: 61064
نام شما
آدرس ايميل شما


a
feedback
Iran, Islamic Republic of
یادمان باشد در روزگاری زندگی می کنیم ، که حرف اول را دانش دیجیتال و پردازش های ابرکامپیوترها می زند ، کلامی در لحظه می تواند همه جا باشد ، و فرقی ندارد که این کلام از زبان چه کسی بیان می شود ، درست یا غلط ، همین است ، قضاوت با بیننده و شنونده و خواننده خواهد بود ، و محصول و عکس العمل نسبت مستقیم با میانگین سطح آگاهی کاربران دارد . درست و غلط و یا پیروی کردن کلام های اینگونه بستگی به نحوه برداشت و قضاوت کاربران خواهد داشت. ما در دنیایی زندگی می کنیم که زیستن ساده هم تخصصی شده و نیازمند آموزش و دانش ویژه است ، چه خوشمان بیاید و چه خوشمان نیاید.
هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای