d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - هواوی از مالزی هم رانده می‌شود!
۰
plusresetminus
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۸

هواوی از مالزی هم رانده می‌شود!

ایتنا - مالزی قصد دارد به منظور کاهش وابستگی به هواوی، با شرکت‌های مخابراتی جایگزین وارد مذاکره و همکاری شود.
هواوی از مالزی هم رانده می‌شود!


آکسیاتا، که از بزرگترین شرکت‌های مخابراتی در مالزی از لحاظ تعداد مشترکان به شمار می‌رود، به تازگی اعلام کرده است که به منظور کاهش وابستگی به شرکت چینی هواوی، قصد دارد با سایر اپراتورها و تامین کنندگان تجهیزات مخابراتی همچون اریکسون، نوکیا و زد تی ای نیز وارد مذاکره شود و با آنها در زمینه توسعه و راه اندازی زیرساخت های مربوط به نسل پنجم شبکه اینترنت همراه موسوم به شبکه 5G همکاری و مشارکت کند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، هواوی بزرگترین شرکت مخابراتی فعال در حوزه توسعه نسل پنجم شبکه اینترنت همراه در جهان به شمار می‌رود در دو سال گذشته تحت تاثیر فشارهای متعدد کاخ سفید و تبعات منفی ناشی از آن قرار گرفته و دولت برخی از کشورهای جهان در راستای نگرانی‌های امنیتی مربوط به تجهیزات مخابراتی توسعه داده شده توسط این شرکت قراردادهای خود را با هواوی لغو کرده و به حالت تعلیق درآورده‌اند.

جمال الدین ابراهیم، مدیر ارشد اجرایی شرکت آکسیاتا در مالزی در مصاحبه و گفتگوی باگزارشگر رویترز در این خصوص خاطرنشان کرده است: در نظر داریم از شرکت فنلاندی نوکیا و زد.تی.ای در چین در خصوص همکاری برای توسعه شبکه 5G دعوت به عمل بیاوریم.

شرکت‌های مخابراتی آکسیاتا در مالزی حداقل در پنج سال گذشته یک میلیارد دلار در خصوص توسعه و راه‌اندازی زیرساخت های مربوط به شبکه 5G هزینه و سرمایه گذاری کرده است.
کد مطلب: 61052
برچسب ها: 5G هواوی مالزی
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام