۱
۰
plusresetminus
پنجشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۸

آموزش: راهکاری مطمئن برای حفظ امنیت مودم

ایتنا - اگر با افت غیرمعمول سرعت و مصرف غیرمعمول ترافیک مصرفی مواجه شدید حتما پسورد مودم‌ را تغییر دهید چون به احتمال زیاد هک شده‌اید!
آموزش: راهکاری مطمئن برای حفظ امنیت مودم

امنیت مودم موضوع بسیار مهمی است و اگر آن را دست کم بگیرید، هکرها می‌توانند مودم را به آسانی هک کنند و به اطلاعات دسترسی پیدا کنند. به همین دلیل لازم است هراز گاهی پسورد مودم را عوض کنید.

به گزارش ایتنا از ایسنا، علی اصغر زارعی - کارشناس ارشد ‌مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی - با تاکید بر اهمیت امنیت مودم‌ها بیان کرد: اگر با دو وضعیت مواجه شدید، بهتر است پسورد مودم را عوض کنید. یک مورد افت غیرمعمول سرعت است، زیرا ممکن است دلیل آن این باشد که در حال حاضر به جز شما هکرها هم دارند از اینترنتتان استفاده می‌کنند. مورد دیگر، مصرف غیرمعمول ترافیک مصرفی است. اگر مودمتان هک شده باشد ترافیک مصرفی اینترنت شما بیش از حد معمول مصرف می‌شود.

وی ادامه داد: در این موارد اگر احتمال می‌دهید مودم وای‌فای هک شده باشد، حتما پسورد مودمتان را عوض کنید و یک پسورد قوی و مناسب انتخاب کنید. پسورد نباید کوتاه باشد و باید ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ و اعداد و نشانه‌ها باشد، از گذاشتن پسوردهای ساده و معمولی هم خودداری کنید.

کارشناس ارشد ‌مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی همچنین در توضیح روش تغییر پسورد مودم گفت: برای تغییر پسورد مودم، در مرحله اول باید وارد صفحه تنظیمات مودم شوید، برای این کار اول مرورگر کروم یا فایرفاکس را باز کنید. در قسمت آدرس، آی‌پی 192.168.1.1 را وارد کنید. در صفحه جدید نام کاربری و رمز عبور مودم را وارد و دکمه Login را بزنید. البته در بسیاری موارد نام کاربری و رمز عبور مودم، به صورت پیش‌فرض admin است. بعد از این مراحل وارد تنظیمات مودم می‌شوید.

 

زارعی ادامه داد: در صفحه تنظیمات، به بخش Wireless یا Wifi بروید و آنگاه وارد قسمت Security شوید. سپس در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود، اول مطمئن شوید که تیک گزینه WPA-PSK/WPA2-PSK سرجایش باشد، در حقیقت این Security Type مودم شما است. بعد در قسمت مقابل PSK Password پسورد جدید را تعریف کنید.

او همچنین خاطرنشان کرد: در آخر، تنظیمات وارد شده را ذخیره کنید. بعد هم باید مودم را Reboot یا از نو راه‌اندازی کنید. برای این کار در منوی تنظیمات، به بخش System Tools بروید و گزینه Reboot را بزنید. حتما برای حفظ امنیت مودم و حریم خصوصی تان هر چند وقت یکبار پسورد مودمتان را عوض کنید و البته از پسوردهای قوی و مطمئن استفاده کنید.
کد مطلب: 60842
نام شما
آدرس ايميل شما


a
feedback
Iran, Islamic Republic of
دوست عزیز اکثر کاربران این را مب دانند و توجه دارند ، اما کماکان همین کاربران اغلب با افت سرعت و اتمام زود هنگام حجم اینترنت روبرو می شوند ، از اپراتورها هم که میپرسید همین حرف ها را زده و هرچه توضیح می دهید که تمام موارد امنیتی رعایت شده‌ در آخر با این جمله روبرو می شویم ، مصرف کردید! ، خدانگهدار.
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام