کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

انویدیا موفق به ساخت دستگاه تنفس مصنوعی ارزان‌قیمت و حرفه‌ای شد

سايت خبری ايتنا , 19 ارديبهشت 1399 ساعت 7:00

ایتنا- دانشمند ارشد انویدیا به‌تازگی ونتیلاتور کم‌هزینه و متن‌بازی را ایجاد کرده است که می‌تواند در فرایند درمان بیماران مبتلابه کووید-19 مورداستفاده قرار بگیرد.


دانشمند ارشد انویدیا به‌تازگی ونتیلاتور کم‌هزینه و متن‌بازی را ایجاد کرده است که می‌تواند در فرایند درمان بیماران مبتلابه کووید-19 مورداستفاده قرار بگیرد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، این هفته  بیل دالی به‌عنوان دانشمند ارشد انویدیا برای ساخت یک ونتیلاتور کم‌هزینه و با نصب آسان طرحی متن‌باز منتشر کرد که به عقیده وی می‌توانست برای معالجه بیماران مبتلابه کووید 19 استفاده شود. این طرح تنها در طی چند هفته و بر پایه اجزایی که در حال حاضر در دسترس است ساخته شده است.
 
دالی در قالب یک ویدیو توضیح داد که:« فلسفه ما ساخت ساده‌ترین ونتیلاتور ممکن است که بتواند به‌سرعت و ارزان تولید شود اما درعین‌حال پاسخگوی نیاز درمان بیماران مبتلابه کووید-19 باشد.» این ونتیلاتور را می‌توان تنها در عرض چند دقیقه مونتاژ کرد، آن را به یک صفحه‌نمایش ساده متصل کرد و داخل یک کیف حمل پلیکان بسته‌بندی کرد.
 

 
 
دالی نمونه اولیه این دستگاه را با استفاده از اجزای موجود در بازار با قیمت حدودی 400 دلار ساخت. این محصول با کمیت تولید می‌تواند کمتر از 300 دلار قیمت داشته باشد و با استفاده از قطعات پرینت شده با چاپ 3 بعدی این قیمت ممکن است به کمتر از 100 دلار برسد.
 
این ونتیلاتور با موفقیت در یک شبیه‌ساز ریه آزمایش شده است  و دالی اکنون در پی آن است که مجوز استفاده اضطراری از این محصول را از FDA دریافت کند. جالب است بدانید که ناسا اخیراً این تأییدیه اضطراری را برای طراحی ونتیلاتور خود دریافت کرده است. اگر دستگاه دالی مورد تائید قرار گیرد مرحله بعدی یافتن راهی برای ساخت آن است که بر اساس تجربه سایر کمپانی‌ها، چالش مهمی است.
 


کد مطلب: 60810

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/60810/انویدیا-موفق-ساخت-دستگاه-تنفس-مصنوعی-ارزان-قیمت-حرفه-ای

ايتنا
  https://www.itna.ir