۰
plusresetminus
شنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۴

توییت الون ماسک ارزش سهام آمازون را کاهش داد!

ایتنا - ارزش سهام شرکت تسلا بعد از آنکه الون ماسک مدیر عامل این شرکت با ارسال توئیتی تصریح کرد قیمت این سهام بسیار بالاست، سقوط کرد.
توییت الون ماسک ارزش سهام آمازون را کاهش داد!


در شرایطی که ارزش سهام تسلا در حال افزایش بود، الون ماسک مدیر عامل این شرکت با ارسال توئیتی در روز جمعه قیمت آنها را بسیار بالا دانست و در نتیجه ارزش این سهام به سرعت کاهش یافت.

به گزارش ایتنا از فارس، الون ماسک قبلا هم با ارسال توئیت‌های جنجالی مشکلاتی را برای شرکت تسلا به وجود آورده بود و به اعضای هیات مدیره این شرکت قول داده بود قبل از ارسال توئیت هایی که بر وضعیت این شرکت و ارزش سهام آن تاثیر می‌گذارد، حتما هماهنگی‌های لازم را به عمل آورد. اما به نظر می‌رسد وی این بار هم نسبت به این موضوع کم توجهی کرده است.

ارزش هر یک از سهام شرکت تسلا قبل از توئیت الون ماسک ۷۶۰.۲۳ دلار بود که با اظهارات جنجالی وی به ۷۱۷.۶۴ دلار کاهش یافت. روند این کاهش ابتدا بسیار تند و در حدود ۱۲ درصد بود که سرانجام در حد ۱۰.۳ درصد باقی ماند و متوقف شد.

ماسک در آگوست سال ۲۰۱۸ نیز توئیت جنجالی را ارسال کرده و از خصوصی سازی تسلا با قیمت ۴۲۰ دلار به ازای هر سهم خبر داده بود ولی این اقدام با واکنش منفی اعضای هیات مدیره تسلا و انتقاد شدید از وی مواجه شد. کار به جایی رسید که برخی از سهام داران عمده تسلا به علت ارسال همین پیام از وی شکایت کردند.
کد مطلب: 60782
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است