۱
plusresetminus
چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۸

هکرهای اسرائیلی متهم جاسوسی از کاربران واتس‌اپ

ایتنا - واتس‌اپ یک بار دیگر در اسناد جدیدی که تحویل دادگاه داده است، شرکت اسرائیلی NSO Group را به نفوذ، هک و جاسوسی از اطلاعات 1400 نفر از کاربران پیام رسان واتس‌اپ متهم کرد.
هکرهای اسرائیلی متهم جاسوسی از کاربران واتس‌اپ

واتس‌اپ یک بار دیگر یک شرکت اسرائیلی را به جاسوسی و هک اطلاعات بسیاری از مقامات، فعالان حقوق بشر و بسیاری دیگر از کاربران این پیام رسان متهم کرد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، سال گذشته جنجال‌های متعددی در خصوص جاسوسی یک گروه هکری اسرائیلی از مقامات رسمی برخی از کشورهای جهان، فعالان حقوق بشر، روزنامه نگاران و خبرنگاران از طریق اپلیکیشن واتساپ در فضای مجازی منتشر شد.

همان زمان نیز شرکت واتس‌اپ که یکی از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین زیرمجموعه‌های فیس‌بوک به شمار می‌رود، انگشت اتهام را به سمت یک شرکت اسرائیلی توسعه دهنده نرم‌افزارهای جاسوسی و هکری تحت عنوان NSO Group نشانه گرفت و در ۲۹ اکتبر شکایتی رسمی را علیه این گروه هکری تنظیم کرد و تحویل دادگاه عالی در خصوص رسیدگی به این پرونده داد.

حالا در تازه‌ترین گزارشی که در گاردین آمده است، واتس‌اپ یک بار دیگر در اسناد و مدارک جدید خود که تحویل این دادگاه عالی داده است، شرکت اسرائیلی NSO Group را به نفوذ، هک و جاسوسی از اطلاعات 1400 نفر از کاربران اپلیکیشن پیام رسان واتساپ متهم و خاطرنشان کرده است که این گروه از هکرها و مجرمان سایبری با سوء استفاده از سرورهای مستقر در ایالات متحده، داده‌ها و اطلاعات مهمی از مقامات ارشد دولتی و فعالان حقوق بشر و خبرنگاران در سراسر جهان را به سرقت برده و به آنها دسترسی پیدا کرده‌اند.

سال گذشته منابع خبری رویترز عنوان کرده بودند که برخی از اهداف این هکرها در ایالات متحده آمریکا، بحرین، مکزیک، پاکستان، هند و امارات متحده عربی بوده‌اند.

شرکت مذکور که در شمال تل آویو مستقر شده است، پیشتر اعلام کرده بود که فناوری این شرکت به واسطه مجوزهای صادر شده به دولت‌ها فروخته شده است تا علیه جنایت و تروریسم به کار گرفته شود.
کد مطلب: 60764
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام