۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۳

برنامه اختصاصی ردگیری کرونا در انگلیس

ایتنا - اپل و گوگل به زودی برنامه ردگیری کرونای خود را عرضه می‌کنند، ولی انگلیس اعلام کرده قصد استفاده از این برنامه را ندارد.
برنامه اختصاصی ردگیری کرونا در انگلیس


مرکز خدمات ملی سلامت انگلیس اعلام کرده که از برنامه مشترک اپل و گوگل برای ردگیری و شناسایی سریع بیماران مبتلا به کرونا استفاده نمی‌کند.

به گزارش ایتنا از فارس، دو شرکت اپل و گوگل قصد دارند با همکاری یکدیگر برنامه‌ای عرضه کنند که شناسایی افراد مبتلا به کرونا را در زمان تماس با آنها یا از طریق فناوری بلوتوث ممکن کند. این دو شرکت مدعی هستند که برای حفاظت از حریم شخصی کاربران در برابر دست اندازی دولت‌ها و هکرها تمهیداتی را اندیشیده‌اند.

در مقابل انگلیس قصد دارد از سیستم‌های فنی اختصاصی خود برای ردگیری مبتلایان به کرونا استفاده کند. این کشور به استفاده از روش های متمرکز جمع‌آوری اطلاعات علاقه دارد و به دنبال طراحی اپلیکیشنی اختصاصی است که شناسایی افراد مبتلا به کرونا را برای افراد در حین  رفت و آمد ممکن کند. البته استفاده از سیستم متمرکز، جاسوسی از کاربران و جمع آوری حجم زیادی از اطلاعات شخصی را برای دولت انگلیس ممکن می‌کند.

به نظر می‌رسد رویکرد انگلیس در این زمینه شباهت زیادی به استرالیا دارد. استرالیا هم اپلیکیشنی طراحی کرده که از ترکیبی از بلوتوث و داده های ذخیره شده کاربران برای شناسایی و ردگیری افراد مبتلا به کرونا استفاده می‌کند. در مقابل آلمان، اتریش، استونی و سوئیس از طراحی برنامه‌های غیرمتمرکز که کمتر داده های افراد را ذخیره سازی و تجمیع کنند، حمایت کرده اند.
کد مطلب: 60760
برچسب ها: کرونا انگلیس
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای