۰
plusresetminus
جمعه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۰

این سه گام را بردارید و کسب و کار خود را بازگشایی کنید

ایتنا- بیماری کرونا باعث شد که بسیاری از کسب و کارها به تعطیلی کشیده شود اما در صورتی که قصد بازگشایی کسب و کار خود را دارید، حتماً سه گامی که در این مقاله عنوان می‌شود را بردارید.
این سه گام را بردارید و کسب و کار خود را بازگشایی کنید
در چند ماه گذشته اکثریت قریب به اتفاق کشورهای دنیا درگیر بیماری کووید-19 بوده‌اند و به همین خاطر بسیاری از کسب و کارها در دوران قرنطینه به تعطیلی کشیده شده است. در این دوران اقتصاد مردم دنیا با مشکلات زیادی روبرو شد و به این نتیجه رسیدند که چاره‌ای جز عادت کردن به زندگی با ویروس کرونا ندارند.
 
 
به گزارش ایتنا و به نقل از ونچربیت، حال بسیاری از کشورها دارند تلاش می‌کنند محدودیت‌ها را کاهش دهند تا کسب و کارها مجدداً بازگشایی شود. در صورتی که شما هم جزو این دسته افراد هستید، حتماً سه گام کلیدی و حیاتی که در ادامه عنوان می‌شود را بردارید و پس از آن کسب و کار خود را آغاز کنید.
 

1. سعی کنید فقط به کارهای اصلی بپردازید

 در دوران کنونی که ممکن است هر شخص مبتلا به کووید-19 به مغازه، فروشگاه یا دفتر کار شما مراجعه کند، سعی کنید تنها کارهای اصلی و حیاتی کسب و کار خود را انجام دهید و از کارهای فرعی که مستلزم ورود به جامعه و تماس با افراد مختلف است، بپرهیزید. ورود به جامعه می‌تواند برای شما خیلی خطرناک باشد.

2. نظافت و ضدعفونی کردن را در اولویت قرار دهید

دومین نکته آن است که باید به صورت دائمی و همیشگی بدن و محل کار خودتان را ضدعفونی کنید. شاید فرد قبلی که به محل کار شما مراجعه کرد، مبتلا به این بیماری بوده باشد. بنابراین باید نظافت و ضدعفونی کردن را در اولویت قرار دهید.
 

3. همه کارها را طبق برنامه پیش ببرید

 سعی کنید تمام فرآیندهای کاری شما با برنامه پیش برود. یک دستورالعمل و برنامه برای خودتان تهیه کنید و بنویسید در این دوران چه کارهایی را لازم نیست انجام دهید و به چه مکان‌هایی نیازی نیست بروید. تا حدی که ممکن است فعالیت‌ها را محدود و مشخص کنید. اگر کسب وکار شما یک کسب و کار عمومی است، حتماً تابلوهایی را برای آموزش افراد مختلف نصب کنید و تمهیداتی بیندیشید که تماس به حداقل ممکن برسد.
 
با انجام این اقدامات می‌توانید ریسک ابتلا به کووید-19 را کمتر کنید ولی باید همیشه مراقب باشید؛ زیرا این بیماری در کمین شماست.
 
کد مطلب: 60693
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است