۰
plusresetminus
شنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۹

مسدود شدن ایمیل‌هایی با محتوای کرونا توسط گوگل

ایتنا - گوگل اعلام کرده که در هفته گذشته بالغ بر ۲۴۰ میلیون پیام اسپم در مورد ویروس کرونا را در سرویس خود را مسدود کرده است.
مسدود شدن ایمیل‌هایی با محتوای کرونا توسط گوگل

گوگل به تازگی اعلام کرده که در هفته گذشته از ارسال میلیون‌ها ایمیل آلوده به بدافزار و ویروس با عنوان گمراه کننده ویروس کرونا به کاربران جیمیل جلوگیری کرده است.

به گزارش ایتنا از ایسنا، بیانیه منتشر شده از سوی شرکت گوگل نشان می‌دهد که در هفته گذشته هکرها و مجرمان سایبری قصد داشتند از طریق ارسال ایمیل با موضوع ویروس کرونا که هم اکنون یکی از موضوعات داغ جهان است، روزانه حدود ۱۸ میلیون بدافزار و ویروس را به کاربران پست الکترونیکی جیمیل منتشر کنند و با حملات فیشینگ و سایبری بتوانند به اطلاعات کاربران دسترسی پیدا کنند.

گوگل همچنین اعلام کرده که در هفته گذشته بالغ بر ۲۴۰ میلیون پیام اسپم در مورد ویروس کرونا را در سرویس خود را مسدود کرده است.

بر اساس گزارش وب سایت بیزینس اینسایدر، در ادامه این بیانیه که گوگل به تمامی کاربران پست الکترونیک جیمیل هشدار داده هکرها و مجرمان سایبری با سوء استفاده از ترس و نگرانی افراد در مورد ابتلا به ویروس خطرناک کرونا در تلاش هستند تا با حملات فیشینگ کاربران را مورد هدف قرار دهند و به اطلاعات خصوصی و حساب‌های کاربری آنها دسترسی و نفوذ پیدا کنند.

کارشناسان گوگل از تمامی کاربران جیمیل درخواست کرده‌اند تا با تکمیل و به روز رسانی قسمت Security Checkup در حساب کاربری جیمیل خود، راه نفوذ هکرها را تا حد زیادی ببندند و همچنین از دانلود فایل و باز کردن ایمیل‌های ناشناس خودداری کنند.
کد مطلب: 60646
برچسب ها: ایمیل جیمیل کرونا
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام