۰
plusresetminus
شنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۵

اپل جزئیات نحوه کار ردیاب کووید-19 را اعلام کرد

ایتنا-کمپانی اپل به‌تازگی در طی مصاحبه‌ای جزئیات روش کار نرم‌افزار ردیابی افراد مبتلابه بیماری کووید-19 را اعلام کرد.
اپل جزئیات نحوه کار ردیاب کووید-19 را اعلام کرد
کمپانی اپل به‌تازگی در طی مصاحبه‌ای جزئیات روش کار نرم‌افزار ردیابی افراد مبتلابه بیماری کووید-19 را اعلام کرد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، اپل و گوگل در زمان اعلام همکاری‌شان درزمینهٔ مبارزه با کووید-19 اطلاعات مفیدی را در رابطه با برنامه‌های ردیابی مخاطبان ارائه کردند. بااین‌حال سؤالات بسیار زیادی در این رابطه در ذهن مخاطبان ایجاد شد که اپل تصمیم گرفت که در طی مصاحبه‌ای به آن‌ها پاسخ بدهد.
 
اپل اعلام کرد که از محدودیت‌های فناوری بلوتوث آگاه است و می‌داند که نرم‌افزارهای ردیابی می‌توانند مدت مجاورت را در هشدارها اعمال کرده و از این طریق شانس هشدارهای غلط را تا حد ممکن کاهش بدهند. به‌این‌ترتیب نرم‌افزاری که در همکاری اپل و مایکروسافت ساخته شده است، می‌تواند به شما در صورت قرار گرفتن در مجاورت بیمار مبتلابه کووید-19 برای مدت‌زمان قابل‌توجه، هشدار بدهد. همچنین درصورتی‌که با یک بیمار در مکانی مشترک قرار بگیرید هشدار دریافت خواهید کرد اما این هشدار در موقع قدم زدن در خیابان تأثیر ندارد.
 
 
 
همچنین این کمپانی اطلاعات بیشتری را در رابطه با روش کار API ردیابی ارائه کرد. زمانی که این قابلیت در سطح سیستم‌عامل یکپارچه می‌شود، شما باید قبل از شروع ارسال و دریافت سیگنال‌های بلوتوث ، به API وصل شوید. و اگر در آن لحظه به یک نرم‌افزار مراقبت بهداشتی دسترسی نداشته باشید، به‌محض نصب آن اطلاعات مجاورتی 14 روز گذشته را دریافت خواهید کرد.
 
البته تمامی این اطلاعات عرضه‌شده تضمین‌کننده ارائه یک سیستم بی‌نقص نیستند. این اقدامات ممکن است هشدارهای غلط را به‌صورت کامل از بین نبرد و این احتمال وجود دارد که ویروس از طریق ارتباط‌های بسیار سریعی که به چشم نمی‌آیند نیز منتقل شود. بااین‌حال تمامی این ابزارها درصورتی‌که مقامات رسمی تصمیم به افزایش شدت مقررات قرنطینه بگیرند، بسیار کارآمد خواهند بود.
 
کد مطلب: 60614
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام