d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - از تاثیر بزرگی که کرونا بر دنیای فناوری خواهد گذاشت!
۰
plusresetminus
شنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۷

از تاثیر بزرگی که کرونا بر دنیای فناوری خواهد گذاشت!

ایتنا - مایکروسافت بر این باور است که این ویروس برای همیشه نظام کاری و آموزشی در جهان را متحول خواهد کرد.
از تاثیر بزرگی که کرونا بر دنیای فناوری خواهد گذاشت!

مایکروسافت به تازگی در خصوص تبعات ناشی از شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان سخن گفته و بر این باور است که این ویروس برای همیشه نظام کاری و آموزشی در جهان را متحول خواهد کرد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، مایکروسافت که بدون شک یکی از بزرگترین غول‌های تکنولوژی در ایالات متحده آمریکا و جهان به شمار می‌رود به تازگی از همه گیری و شیوع گسترده ویروس خطرناک و مرگبار کرونا به عنوان یک نوع نقطه عطف در راستای تغییر دائمی در نظام کاری و آموزشی جهان یاد کرده است.

یکی از سرویس‌های محبوب و پرطرفدار این شرکت در این روزها مایکروسافت تیمز بوده است که با شیوع این ویروس در چند ماه گذشته از محبوبیت بسیار بیشتری برخوردار شده و کاربران فعال روزانه آن تنها در عرض یک هفته از ۳۲ میلیون به ۴۴ میلیون کاربر رسیده است.

این سرویس به کاربران امکان برقراری جلسات ویدئویی یا ویدئو کنفرانس را می‌دهند که در محیط های کاری و آموزشی همچون دانشگاه ها در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند به گونه ای که اخیراً این شرکت شاهد رکورد ۲.۷ میلیارد دقیقه جلسه ویدیویی کاربران در این سرویس بوده است.

جرد اسپاتارو، مدیر مایکروسافت ۳۶۵، در این خصوص می‌گوید: با توجه به شرایط رو به وخامتی که در اروپا شاهد آن بودیم، ما نیز همچون بسیاری دیگر از شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی غافلگیر شدیم. 

وی در ادامه سخنان خود افزود: البته این غافلگیری در آینده به نفع جهان تمام خواهد شد چراکه موجب می‌شود تغییر و تحولات عظیمی در نظام کاری و آموزشی جهان و بهره‌گیری از امکانات و قابلیت‌های فضای مجازی و شبکه اینترنت به وجود بیاید. 

به عقیده اسپاتارو، بعد از همه گیری ویروس کرونا و پایان قرنطینه ، هنجارهای جدیدی در جامعه به وجود خواهد آمد چراکه با نگاهی به کاربران چین و سنگاپور به خوبی می‌توان به این تغییر  الگو دست یافت؛ آنها حتی پس از پایان اعلام قرنطینه نیز در صورتی که شغل شان این امکان را داشته باشد، همچنان به دورکاری خود ادامه داده‌اند. 

از بیشترین کاربران مایکروسافت تیمز می‌توان به کشورهای هلند با ۶۱ درصد، نروژ با ۶۲ درصد، استرالیا با ۵۷ درصد، ایتالیا با ۵۳ درصد ایالات متحده آمریکا با ۳۸ درصد و انگلستان با ۴۷درصد اشاره کرد.

این در حالیست که بسیاری از سرویس‌های آنلاین و اینترنتی همچنین مایکروسافت تیمز تحت تاثیر افزایش ناگهانی استفاده کاربران در کشورهای اروپایی همچون ایتالیا با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم کرده است و به به عبارتی موجب غافلگیری بسیاری از غول‌های تکنولوژی شده که به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری این امر نشان دهنده عدم آمادگی زیرساخت‌های لازم و استفاده از ظرفیت‌های موجود است.

همزمان با شروع گسترده ویروس کرونا و افزایش شمار مبتلایان و جانباختگان این بیماری خطرناک بسیاری از کشورهای جهان علی الخصوص اروپا و آمریکا با اعلام وضعیت اضطراری و قرنطینه و همچنین وضع محدودیت‌های جدی در رفت و آمد و تردد شهروندان، بسیاری از شرکت‌ها و کسب‌وکارها کارکنان خود را دور کار کرده و از آنها درخواست کرده‌اند کار و فعالیت‌های شغلی خود را از منزل با لپ‌تاپ‌های شخصی خود انجام دهند تا به این ترتیب به قطع زنجیره انتقال و انتشار این ویروس در جامعه کمک کنند.
کد مطلب: 60549
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام