۰
plusresetminus
جمعه ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۶

آیا فروش گوشی به پایین‌ترین حد خود در 10 سال گذشته می‌رسد؟

ایتنا- بیماری همه‌گیر کووید-19 باعث شده است فروش گوشی هوشمند به کمترین میزان خود در ده سال گذشته برسد.
آیا فروش گوشی به پایین‌ترین حد خود در 10 سال گذشته می‌رسد؟
اخیراً گزارشی از یک شرکت فعال در زمینه تجزیه و تحلیل فناوری به نام «سی.سی.اس اینسایت» منتشر شد. در این گزارش بیان شده است که احتمالاً میزان فروش گوشی هوشمند تا پایان سال جاری میلادی، 13 درصد کاهش می‌یابد. بیماری کووید-19 که از ویروس کرونا نشئت می‌گیرد باعث شده است که فروش بسیاری از محصولات از جمله تلفن‌های همراه به کمترین میزان خودش برسد.
 
 
به گزارش ایتنا و به نقل از اندروید آتوریتی، این شرکت انتظار دارد که در سال جاری میلادی تنها 1.57 میلیارد گوشی موبایل در سطح جهان به فروش برسد. این عدد تقریباً 250 میلیون کمتر از عددی است که در ابتدا پیش‌بینی شده بود. این مسئله از کاهش در عرضه و تقاضا نشئت می‌گیرد و احتمال دارد که فروش گوشی را به کمترین میزان خود در ده سال گذشته برساند.
 
شرکت سی.سی.اس اعلام کرده است که فروش گوشی هوشمند ممکن است در فصل دوم سال 2020 تا 29 درصد افت کند. البته بسیاری از شرکت‌ها و متخصصان بر این باور هستند که پس از پایان بحران کرونا، به احتمال زیاد اعداد و ارقام خوش‌بینانه‌تر خواهد شد. در صورتی که شاهد گوشی‌های مجهز به قابلیت 5G باشیم، احتمالاً اشتیاق خریداران بیشتر خواهد شد.
 

متخصصان و کارشناسان شرکت مورد بحث بر این باور هستند که این بیماری همه‌گیر در کنار کاهش میزان فروش گوشی، اثرات جانبی مناسب و مطلوب هم دارد. به عنوان مثال پیش‌بینی می‌شود که فروش گوشی در سال آینده به دلیل افزایش تقاضا، به 1.75 میلیارد واحد و در سال 2022 به 1.99 میلیارد واحد برسد.
 
ویروس کرونا توانست ضربه مهلکی به بدنه صنعت گوشی هوشمند وارد کند. شیوع این ویروس در چین به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مشتریان گوشی هوشمند در جهان باعث شد که میزان تقاضا برای این محصولات به میزان زیادی کاهش یابد. آیا این صنعت تا پایان سال به افت خود ادامه می‌دهد یا پس از پایان کرونا شاهد ظهور دوباره امید در این صنعت خواهیم بود؟
کد مطلب: 60481
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير