۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۵

ویدئوهای مربوط به نقش 5G در شیوع کرونا از یوتیوب حذف می‌شوند

ایتنا - همزمان با شیوع کرونا، بسیاری از افراد و کارشناسان که پیشتر از منتقدان توسعه و راه اندازی نسل پنجم اینترنت همراه شبکه 5G بودند، از نقش این نسل از شبکه در تقویت ویروس و همه‌گیری آن در کشورهای مختلف جهان سخن گفتند.
ویدئوهای مربوط به نقش 5G در شیوع کرونا از یوتیوب حذف می‌شوند

یوتیوب تحت تاثیر انتشار شایعات جدید مبنی بر نقش توسعه شبکه 5G در گسترش ویروس کرونا اعلام کرد که تمامی ویدئوهای مرتبط با این موضوع را از پلتفرم خود حذف خواهد کرد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، یوتیوب که بزرگترین و محبوب‌ترین شبکه اجتماعی ویدئو محور در جهان به شمار می رود، به تازگی اعلام کرده است که تحت تاثیر انتشار برخی شایعات مبنی بر نقش توسعه نسل پنجم اینترنت همراه موسوم به شبکه 5G در گسترش ویروس خطرناک و مرگبار کرونا و همه گیری آن در کشورهای مختلف جهان، سعی دارد در راستای سیاست مقابله با انتشار اخبار نادرست و گمراه کننده، تمامی ویدئوهای مرتبط با موضوع و شایعات مذکور را از پلتفرم خود حذف کند.

همزمان با شیوع گسترده ویروس خطرناک و مرگبار کرونا، بسیاری از افراد و کارشناسان که پیشتر از منتقدان توسعه و راه اندازی نسل پنجم اینترنت همراه شبکه 5G بودند، از نقش این نسل از شبکه در تقویت ویروس و همه‌گیری آن در کشورهای مختلف جهان سخن گفتند.

این تئوری توطئه که اخیرا بیشتر در بریتانیا جنجال آفرین و دردسرساز شده است، ریشه در یکی دو سال اخیر دارد که بسیاری از دانشمندان و منتقدان شبکه 5G با انتشار گزارش‌های مفصل از تاثیر و تبعات مخرب و منفی توسعه این شبکه بر سلامت انسان، حیوان و محیط زیست و همچنین افزایش احتمال ابتلا به سرطان و بسیاری دیگر از بیماری های خطرناک منتشر کردند و به دولت کشورهای مختلف در زمینه تلاش برای توسعه و راه اندازی آن هشدار دادند. 

آنها بر این باورند که دولت‌های مختلف در سراسر جهان نیز به علت سودآوری و درآمدزایی بسیار بالایی که توسعه و راه اندازی این نسل از شبکه اینترنت پرسرعت برایشان به ارمغان می آورد، همچنان به همکاری با اپراتورهای مخابراتی و شرکت‌های تکنولوژی فعال در این حوزه ادامه می‌دهند.

این در حالیست که خیل عظیمی از کارشناسان فعال در حوزه فناوری نظر این دسته از منتقدان را قبول نداشته و با فرض اینکه فرکانس‌های شبکه 5G نیز همچون نسل های قبل از آن تنها فرکانس‌های رادیویی هستند و وارد بافت های بدن انسان می‌شوند، این تئوری‌ها را رد می‌کنند.
کد مطلب: 60480
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام